Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 155

Szeghalmi Gyula: Amatőr fényképészek könyve. Gyoma, 1906, Kner Izidor, 8+328+6 p. +20 t.; ill. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, két hiányzó táblával.
16571.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Székely Aladár: Írók és művészek. ~ fényképei. Ady Endre és Ignotus előszavával. Első sorozat. [Unicus!] Bp., 1915. Jókai és Lőbl Mór ny.] [6] p. + 21 (feliratos hártyapapírral védett fényképek) t. A borító Gara Arnold munkája. 26 táblát tartalmazó kiadás lenne, de ez hiányos. Kiadói illusztrált papírkötés, a gerincen és a címlapon szakadással, hiányzó táblákkal (Ady Endre, Bartók Béla, Bródy Sándor, Móricz Zsigmond, Ujházy Ede.)
16572.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Körmendy Ékes Lajos: A mozi. Moziipar, filmgyártás. A szennyfilm. Hatósági beavatkozás. A mozi közönsége. A színház és a mozi. A mozi művészi feladatai. A mozi és a népnevelés. Katonai filmoktatás. Közigazgatási feladatok. Bp., 1915., Singer és Wolfner, 109 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, az elülső borítón intézményi bélyegzővel és bejegyzéssel.
16573.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A művészi fényképezés évkönyve. 1908. III. kötet. Szerk.: Br. Purcell Béla és Sternád Béla. Bp., 1908., Pátria-ny., XIX (reklám)+97 p.+26 (fekete-fehér fényképek) t. Egészoldalas képtáblákkal, szövegközti illusztrációkakl és korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt foltos borítóval.
16574.

A művészi fényképezés évkönyve. 1908. III. kötet. Szerk.: Br. Purcell Béla és Sternád Béla. Bp., 1908., "Pátria"-ny., XIX (reklám)+97 p.+26 (fekete-fehér fényképek) t. Egészoldalas képtáblákkal, szövegközti illusztrációkakl és korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt foltos borítóval.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Malonyai Dezső: A magyar nép művészete I. A kalotaszegi magyar nép művészete. Bp., 1909, Franklin-Társulat Számos képpel, műmelléklettel és színes táblával, kiadói festett aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban
16575.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16576.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
12 db klf művészeti szakkönyv és album: Lossonczy Tamás, Veselszky Béla, Bene Géza, Vera Molnár, Anna Mark stb.
16577.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
16578.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Occupying spaces. Experimental theatre in Central-Europe 1950-2010. Ljubjana, 2010. Slovenski Gledaliski Muzej, Kiadói papírkötésben. 591p.
16579.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Borhan, Pierre: André Kertész. Lo specchio di una vita. Milánó, 1998, Federico Motta. Kiadói egészvászon kötés, papírtokkal, jó állapotban.
16580.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Réti István: A nagybányai művésztelep. Bp., Kultrade Kiadó. Kiadói kartonált kötés, színes képekkel illusztrált, jó állapotban.
16581.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
13
Publio López Mondéjar: Las fuentes de la memoria. Fotografia y sociedad en la Espana del siglo XIX. Barcelona-Madrid, én., Lunwerg. Spanyol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16582.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft