Térképek

Tételek száma: 94

Hantos Gyula: Administrative boundaries and the rationalisation of the public administration. - A magyar közigazgatás területi alapjai. Budapest, 1932. Athenaeum. Kiadói papírkötésben, 24p + 56 színes térképmelléklet
13852.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
cca 1715 Guillaume Delisle (1675-1726) -Anselmo Maria Banduri (1675-1743): Orbis Romani descriptio seu divisio per themata sub Imperatoribus Constantinopolitanis post Heraclii tempora facta. Auctore Guillelmo DelIsle e Regia Scientiarum Academia ad novam editionem operum Constantini Porphyrogeniti quae prodit Studio Anselmi Bandurii, Ragusini monachi Benedictini Melitensis cum ajusdem Notis et Animadversionibus, térkép, rézmetszet, kézzel színezett határokkal, üvegezett kopott fa keretben, kis foltokkal, a bal szélén kis hiánnyal, a bal felső sarkán kis süléssel és kis lyukkal, a jobb felső sarkán kis lyukkal, körbevágott, 47,5x62 cm, keret: 56x70 cm/ cca 1715 Guillaume Delisle (1675-1726) -Anselmo Maria Banduri (1675-1743): Orbis Romani descriptio seu divisio per themata sub Imperatoribus Constantinopolitanis post Heraclii tempora facta. Auctore Guillelmo DelIsle e Regia Scientiarum Academia ad novam editionem operum Constantini Porphyrogeniti quae prodit Studio Anselmi Bandurii, Ragusini monachi Benedictini Melitensis cum ajusdem Notis et Animadversionibus, map, copper engraving, with coloured borders. The upper corners little bit damaged, with little lack on the right and left corners, little lack on the left margin, with little spotties, cut around, in little bit damaged wooden frame with glass, 47,5x62 cm, frame: 56x70 cm
13853.

cca 1715 Guillaume Delisle (1675-1726) -Anselmo Maria Banduri (1675-1743): Orbis Romani descriptio seu divisio per themata sub Imperatoribus Constantinopolitanis post Heraclii tempora facta. Auctore Guillelmo Del'Isle e Regia Scientiarum Academia ad novam editionem operum Constantini Porphyrogeniti quae prodit Studio Anselmi Bandurii, Ragusini monachi Benedictini Melitensis cum ajusdem Notis et Animadversionibus, térkép, rézmetszet, kézzel színezett határokkal, üvegezett kopott fa keretben, kis foltokkal, a bal szélén kis hiánnyal, a bal felső sarkán kis süléssel és kis lyukkal, a jobb felső sarkán kis lyukkal, körbevágott, 47,5x62 cm, keret: 56x70 cm/ cca 1715 Guillaume Delisle (1675-1726) -Anselmo Maria Banduri (1675-1743): Orbis Romani descriptio seu divisio per themata sub Imperatoribus Constantinopolitanis post Heraclii tempora facta. Auctore Guillelmo Del'Isle e Regia Scientiarum Academia ad novam editionem operum Constantini Porphyrogeniti quae prodit Studio Anselmi Bandurii, Ragusini monachi Benedictini Melitensis cum ajusdem Notis et Animadversionibus, map, copper engraving, with coloured borders. The upper corners little bit damaged, with little lack on the right and left corners, little lack on the left margin, with little spotties, cut around, in little bit damaged wooden frame with glass, 47,5x62 cm, frame: 56x70 cm

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
1893 Andrees Allgemeiner Handatlas in 91 Haupt- und 86 Nebenkarten. Dritte Auflage. Bielefeld und Leipzig, 1893, Velhagen & Klasing. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, sérült borítóval és gerinccel, az elülső kötéstábla lejár, helyenként kissé foltos lapokkal.
13854.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
cca 1900 Térképgyűjtemény: Osztrák-magyar monarchia, Vas vármegye, Magyarország közigazgatása, + 48 db vármegye térkép 24 oldalas füzetben.
13855.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15
cca 1860 Németország, Ausztria színezett rézmetszet 23x21 cm
13856.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
1876 Pest-Pilis-Solt-Kiskun megye közigazgatási térképe, rajzolta: Hátsek Ignác, 1:500 000, vászontérkép, 47×31 cm
13857.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1931 Wien-Pozsony Vízisporttérképek: 10. szám, Dévény-Gönyű, 1:75.000, egy-két ceruzás bejegyzéssel, 24,5x347 cm
13858.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
9
cca 1910-1920 Közép-Európa vasúti térképe, Posner Károly Lajos és Fia, szakadással, 53×69 cm
13859.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1921 Magyarország politikai térképe. Nagy-Magyarország és az új közigazgatási határok, sarkainál a Trianon-szoborcsoporttal. 1 : 2.500.000. Magyar Földrajzi Intézet Rt., foltos, sérült, javított, 40x27,5 cm
13860.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1904 Magyarország és Horvát-Szlavónország térképe. Rajzolta: Homolka József. 1 : 900.000. Bp., Eggenberger-féle könyvkereskedés (Magyar Földrajzi Intézet Rt.), vászonra kasírozva, hajtva, foltos, felül két kisebb lyukkal, 118x79 cm
13861.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1850 Kelet Európa és Oroszország nagyméretű térkép E. Andriveau-Goujon. Acélmetszet. 2 részben / 1860 E. Andriveau-Goujon: Etched map of Eastern Europe and Russia 70x110 cm
13862.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1876 A Magyar Korona országainak térképe. Justus Perthes. Acélmetszetű térkép, foltos. 44x34 cm
13863.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
11

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft