Könyvek: Vallás

Tételek száma: 34

Weigel, Christoph: Historiae Celebriores Veteris Testamenti Iconibus Repraesentatae Et selectis Epigrammatibus exornatae. Nürnberg, 1712. Christoph Weigel. 1 t. (rézmetszetű díszcímlap) + 142 [of 151] t. (rézmetszetű táblák) A barokk Biblia illusztráció-sorozat második kiadása - Christoph Weigel (1654-1725) nürnbergi rézmetsző és kiadó nagyszabású vállalkozása. A magas művészi értékű, Rembrandt stílusában készült, rendkívül finom és aprólékos rajzok jelentős részét Jan Luyken (1649-1712) holland rézmetsző-grafikus és fia, Caspar Luyken (1672-1708) készítette. Minden illusztráció alatt négysoros latin és német nyelvű vers, melyből a latint Paul Hansiz, a németet pedig Samuel Faber (1657-1716) írta. Két lapon javított szakadások. Korabeli kopott félbőr kötésben. 31x44 cm / Baroque Bible illustration. 142 of 151 engraved lates in Rembradt style. Two pages with corrected tears. In half.leather binding. 31x44 cm
17243.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
[Spirago, Franz (1862-1942)] Spirago Ferenc: Katholikus katekizmus felnőttek számára. I-II. rész. I. rész: Hittan. II. rész: Erkölcstan. Volks-katechismus-a g-ik kiadásából fordította: Adjutus Secundus. Szatmár, 1898., Pázmány-Sajtó-ny., XXII+346+2;381+3 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, a borítón címkékkel, intézményi- és névbélyegzésekkel.
17244.

[Spirago, Franz (1862-1942)] Spirago Ferenc: Katholikus katekizmus felnőttek számára. I-II. rész. I. rész: Hittan. II. rész: Erkölcstan. "Volks-katechismus"-a g-ik kiadásából fordította: Adjutus Secundus. Szatmár, 1898., "Pázmány-Sajtó-ny.", XXII+346+2;381+3 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, a borítón címkékkel, intézményi- és névbélyegzésekkel.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16
Csernoch János: Simor János szent beszédei. Esztergom, 1892., Buzárovits Gusztáv, 1 ( Simor János, címkép) t.+XXI+2+487 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, intézményi és névbélyegzőkkel, foltos címképpel.
17245.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
17
17246.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Munkay János: A 89-ki elvek és a kereszténység, vagyis: A múlt századi hitetlen bölcsészet s franczia forradalmi elvekből született társadalmi és állami bajoknak fejtegetése a ker. hit s történelem szempontjából. Pest, 1865, Hartleben Adolf, 4+417 p. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, az utolsó lap kijár, egy lapon javításnyommal.
17247.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
A Nekcsei Biblia legszebb lapjai. Bevezetőt írta Dana J. Pratt, a képmagyarázatokat írta Lévárdy Ferenc, a hasonmás kiadást gondozta és tervezte Szántó Tibor. Budapest - Washington, 1988, Helikon - Library of Congress. Tanulmányfüzettel (Dercsényi Dezső, Wehli Tünde és Levárdy Ferenc tanulmányai.) Kiadói velúrkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói papír védőtokban, egy szakadással
17248.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ravasz László: Tudom, kinek hittem. Beszédek, cikkek, prédikációk. Bp.,1927,Studium,(Tahitótfalu, Sylvester-ny.), 347+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, érdekes ajándékozási sorokkal, gyülekezeti bélyegzéssel, aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.
17249.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Beke Kristóf: Mennyei mannás-kert vagyis teljes tartalmu ima és énekes könyv. Keresztény katholikus köznép használatára. Veszprém, 1856., Ramasetter Károly, 1 (címkép) t.+354,358+1 p.+ 5 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött modern műbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, egy lap hiánnyal (356/357), foltos lapokkal.
17250.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Egyházmegyei határozatok és törvények. Decreta almae Dioecesis Wesprimiensis anno 1934. diebus 25-28. junii in secunda synodo dioecesana publicata et aprobata. Veszprém, 1935., Egyházmegyei Könyvnyomda, 150 p. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, intézményi bélyegzővel, foltos címlappal, kissé foltos lapokkal.
17251.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Korkérdések. I. füzet: A pápa világi fejedelemsége. Szerk.: Kovács Zsigmond. Pest, 1850., Lukács László, 139+1 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzik, az elülső borító sérült, a gerinc javított, intézményi bélyegzővel, foltos lapokkal.
17252.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17253.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
[Czillinger Loránd: Lucifer tragédiájába. Lázár Pál fametszeteivel.] Rákospalota, 1938.,[Korda Rt.], 18 sztl. lev. Magyar, német, olasz, angol és francia nyelven. Benne Lázár Pál 14 egészoldalas fametszetével. Átkötött egészvászon-kötés, a címlap és egy fametszet hiányzik.
17254.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft