Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 190

Szontágh Miklós: Tátrakalauz. Utmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. A Magyarorsz. Kárpátegyesület közreműködésével szerzette IV. kiadás. Térképekkel. Bp. 1908. Singer és Wolfner. 176 p. 4 sztl. lev. + 1 térképmell. Kiadói vászonkötésben. Jó példány
15000.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kiszely Gulya (szerk.): Debrecen szabad kir. város. Magyar városok fejlődése I. kötet. Bp., Vármegyei Könyvkiadó, 1931. Enyhén kopott bőrkötésben, aranyozott, dombornyomott címeres borítóval.
15001.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Olaszország remekei I-II. Olaszország táj-, és természeti szépségeinek, népviseleteinek, régiségeinek, műépítményeinek, műremekeinek gyűjteménye eredeti fényképek alapján. Két kötetben. A magyar kiadás szerkesztője Boross Vilmos. Budapest, é.n., Riegler József Ede Papírneműgyár Rt. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, gerincen kissé sérült, picit kopott, az I. kötet fűzése laza. fotókkal gazdagon illusztrálva. Jirak János Bécs jelzett könyvkötése. Folio
15002.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Budapest képekben (fotómappa). Szerk.: N. Ujvári Magda. Bp., 1970, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata, 4 p. + 24 t (fekete-fehér fotók). Kiadói textil borítású karton mappában.
15003.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Bevezető kötet. Bp., 1887, Magyar Királyi Államnyomda. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.
15004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Magyarország I. kötete. Bp., 1887, Magyar Királyi Államnyomda. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
15005.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. VII. Magyarország II. köt.: Az Alföld. Bp., 1891, Magyar Királyi Államnyomda, XIV+656 p+1 (Csíkósok a hortobágyi pusztán, hártyapapírral védett kromocinkográfia) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé sérült gerinccel, kissé kopott és kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
15006.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XII. köt.: Csehország. (II. rész.) Bp., 1896, M. Kir. Államnyomda, XII+680 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült gerinccel, kissé kopott és sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
15007.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Dr. Szelner Aladár: Magyarország túrakönyve. Bp., 1928, Athenaeum. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
15008.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Szeged. Szerk.: Kiss Ferenc, Tonelli Sándor, Sz. Szigethy Vilmos. Sajtó alá rendezte: Ladányi Miksa, Balázs Géza. Somogyi Szilveszter polgármester előszavával. Magyar Városok Monográfiája. Szerk:: Héjj Imre. Bp.,1927, Magyar Városok Monográfiája,(Wodianer F. és Fiai Rt.-ny.),8+423 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső borítón Szeged aranyozott címerével, a borítón kopásnyomokkal, javított gerinccel.
15009.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Zalavármegye ismertetője. 1933. Szerk. és kiadták: Bodry László, Madarász Gyula, és Zsadányi Oszkár. A történeti rész írói: Dr. Sziklay János és Kozma Béla. Sopron, 1933., Székely és Társa, 271+174 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.
15010.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15011.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft