Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 261

16587.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
16588.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Janáky István: A hely. Janáky István épületei, rajzai és írásai. Szerk.: Lévai-Kanyó Judit. Bp., 1999., Műszaki. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16589.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.; VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.); 6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kopott, kissé foltos borítókkal és gerincekkel, laza, kissé sérült kötésekkel, részben foltos lapokkal, a III. kötetben a hátsó szennylap hiányzik.
16590.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. [Két kötetben.] Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Benne Munkácsy Mihály (1844-1900): Konyhában c. egyetlen rézkarcával, papír, jelzett a karcon, 20×28 cm. Grosschmid Géza (1872-1934) a kassai jogászkamara elnöke, csehszlovák szenátor, királyi közjegyző, Márai Sándor (1900-1989) író és Radványi Géza (1907-1986) filmrendező apjának ex libris-szével és ex libris bélyegzéseivel. Későbbi aranyozott átkötött egészvászon-kötés, Bp. Róth és Börcsök-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16591.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Nagy István (1873-1937.) Miercurea-Ciuc/Csíkszereda, 1973., Hargita Megye Szocialista Nevelési és Művelődési Bizottsága, 2 sztl. lev. + 26 p. Román és magyar nyelven. Kiadói papírmappában, egy többlet táblával.
16592.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16593.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Reiter László könyvművészete. Elek Artúr bevezetésével. Budapest, [1943.] Hungária ny. 67 p. + 4 t. (beragasztott könyvjegyek). A 21. oldaltól egész oldalas fametszetes illusztrációkkal. Fűzve, kiadói vászonkötésben, a borítólapon hiányzó felragasztott illusztrációval, laza fűzéssel
16594.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Moholy-Nagy László: A anyagtól az építészetig. Az 1929-ben megjelent első német nyelvű kiadás alapján készült magyar kiadás Otto Stelzer, Hans M. Wingler és Vámossy Ferenc utószavával. Ford.: Mándy Stefánia. Bp.,1968,Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
16595.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hamvas Béla-Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16596.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16597.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Menschliche Anatomie für Künstler. Zeichnungen von András Szunyoghy. Text von Dr. György Fehér. Köln, én., Könemann. Német nyelven. Szunyoghy András rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés.   A rajzok készítője, Szunyoghy András (1946-) grafikus- és festőművész által DEDIKÁLT, dátumozott példány.
16598.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft