Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 311

16592.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
H. Dolmetsch: Der Ornamentenschatz. [Ein Musterbuch stilvoller Ornamente aus allen Kunstepochen.] Stuttgart, 1888, Jul. Hoffmann. Benne 85 egészoldalas képtáblával, rajtuk litográfiákkal, közte számos chromolitográfiával. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, hiányzó elülső előzéklappal és címlappal, az első lap sarkán hiánnyal, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, 34x27 cm
16593.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
György Péter, Pataki Gábor: Az Európai Iskola és az elvont művészek csoportja. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal, többek közt Gyarmathy Tihamér, Anna Margit, Korniss Dezső, Bálint Endre, Barcsay Jenő, Rozsda Endre műveinek reprodukcióival. Bp., 1990., Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, szakadt papír védőborítóval.
16594.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
16595.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Kiss László: Ezüst- és porcelánjelzések. Silver und Porzellan Marken. Ford.: Bokros Géza. Bratislava/Pozsony, 2004., nyn. Kiadói papírkötés,
16596.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Kassák Lajos: 1 Ma. Bp., 1980, Pesti Műhely, (16) p. Második kiadás. Kassák Lajos (1887-1967) szitanyomataival. Kiadói papírkötés, fűzés nélkül. Számozott (41./300), Fajó János (1937-2018) által aláírt példány!
16597.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
22
Janáky István: A hely. Janáky István épületei, rajzai és írásai. Szerk.: Lévai-Kanyó Judit. Bp., 1999., Műszaki. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16598.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Szenteczki Csaba: A nyomtatott grafika története és technikái. Bp., 2003. Műszaki. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16599.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10
Gross Arnold. Gross Arnold (1929-2015) által aláírt! Szeged, 2008, Gross Arnold és a Medence Csoport Bt.. 111p. Gross Arnold műveinek reprodukcióival nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, hátsó borító alján apró sérüléssel.
16600.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
21
Magyar művészet a világ aukciós piacán. Hungarian Art on the World Auction Markets. (1980-2004). Bp., [2005], Edition Dutka. Számos egészoldalas, színes reprodukcióval illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
16601.

Kikiáltási ár:
8 500 Ft
22,97
Beke László-Varga Zsuzsa: Kozma Lajos. Architektúra. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kis beszakadással Megjelent 1900 példányban.
16602.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1905 [Körösfői] Kriesch Aladár: Lotz Károly emléke. 1833-1904. (Bp. 1905.), Hornyánszky ny.) 2 sztl. lev.+ 10 (fekete-fehér képanyag, a művész munkáinak reprodukcióival) t. Kiadói szecessziós papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos borítóval. Ritka!
16603.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft