Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 191

Budapest székesfőváros központi városháza. Képek a volt ,,Károly Laktanya átalakításáról. (1900-1902.) [szövegét írta: H. A.]. [Bp., 1902, Bp. Székesfőv. Közp. Városháza (közread.)] A kiadvány két részből áll. Egy nyomtatványból (füzetből): 18p. + 1tábla (kétlapos alaprajz). Valamint egy egészvászon kötésű albumból, 27 táblával, mindegyik tábla egy kartonlapra ragasztott, eredeti, egész oldalas fényképpel az építkezésről és a kész új városházáról. Fényképek mérete: 13,5x9 és 17x12 cm között. Az utolsó három kivételével korabeli nyomtatott, beragasztott feliratokkal. A füzet harmadik oldalán: ,,Bogdány Ferenc urnak tisztelettel ajánlják a közreműködött építőiparosok. (A név kézírással, a szöveg nyomtatva. A füzet szerint az átalakításnál közreműködött vállalkozások egyike volt s Bogdány és Társa). ,,A fényképfelvételek nagy részét Gerey Ernő építész, a fővállalat műszaki irodájának vezetője, a munkálatok folyama alatt készítette. Az elérhető bibliográfiák példányai csak 24 táblát tartalmaznak, tételünkben 27 tábla található! Kiadói, fényképpel illusztrált, vászonkötésben, a táblák szélén aranyozással. A hátsó kötéstáblán kisebb nedvesedés nyomával. A kötetbe helyezett szövegrész (füzet) tűzve. Rendkívül ritka, kis, de ismeretlen példányszámban készült emlékalbumok egyike, hely- és építésztörténeti különlegesség!
15000.

Budapest székesfőváros központi városháza. Képek a volt ,,Károly Laktanya" átalakításáról. (1900-1902.) [szövegét írta: H. A.]. [Bp., 1902, Bp. Székesfőv. Közp. Városháza (közread.)] A kiadvány két részből áll. Egy nyomtatványból (füzetből): 18p. + 1tábla (kétlapos alaprajz). Valamint egy egészvászon kötésű albumból, 27 táblával, mindegyik tábla egy kartonlapra ragasztott, eredeti, egész oldalas fényképpel az építkezésről és a kész új városházáról. Fényképek mérete: 13,5x9 és 17x12 cm között. Az utolsó három kivételével korabeli nyomtatott, beragasztott feliratokkal. A füzet harmadik oldalán: ,,Bogdány Ferenc" urnak tisztelettel ajánlják a közreműködött építőiparosok. (A név kézírással, a szöveg nyomtatva. A füzet szerint az átalakításnál közreműködött vállalkozások egyike volt s Bogdány és Társa). ,,A fényképfelvételek nagy részét Gerey Ernő építész, a fővállalat műszaki irodájának vezetője, a munkálatok folyama alatt készítette." Az elérhető bibliográfiák példányai csak 24 táblát tartalmaznak, tételünkben 27 tábla található! Kiadói, fényképpel illusztrált, vászonkötésben, a táblák szélén aranyozással. A hátsó kötéstáblán kisebb nedvesedés nyomával. A kötetbe helyezett szövegrész (füzet) tűzve. Rendkívül ritka, kis, de ismeretlen példányszámban készült emlékalbumok egyike, hely- és építésztörténeti különlegesség!

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
15001.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Kertész Róbert (1901-1960): Feltámad a félhold I-II. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 1-160 p.,2+161-347+1 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egészoldalas és szövegközti térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken foltokkal.
15002.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
9
Temesy Győző (1887-1977): Sasok országában. 45 képpel és 12 térképvázlattal. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 209+1 p.+12 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken foltokkal.
15003.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Almásy László (1895-1952): Levegőben... homokon... Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin, 146+2 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér fotók képtáblák.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken foltokkal.
15004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
27
Kelemen Pál (1894-1993): Istenek csatatere. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 168+4 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken kis foltokkal, de alapvetően jó állapotban.
15005.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15006.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15007.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Emlékkönyv a Budapest székesfővárosi IV. ker. Főreáliskola félszázados fönnállásának évfordulójára. Szerk. Kiss E. János. Bp., 1905, Székesfővárosi Házinyomda, VII+116 p. + 2 sztl. lev. + 1 (kétlapos) t.+ 64 (képek az intézet volt tanárai és tanítványainak műalkotásairól) t. Korabeli aranyozott gerincű, illusztrált félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, de belül szép állapotban.
15008.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Kerekes György: A kassai kereskedők életéből. Harmadfélszázad 1687-1913. Bp., 1913., Országos Ipartestület, VI+279 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal és borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
15009.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sas Ede: Biharország. Utazás régi várak és barlangok világában. Második kiadás.; Krúdy Gyula: Hortobágy. Elbeszélés. Mühlbeck Károly rajzaival. Második kiadás. [Egybekötve.] Bp., 1912-1910, Singer és Wolfner, 56+64 p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos.
15010.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13
Kolumbán Lajos: A Magas Tátra hazájában. Három debreczeni diák utazása. Bp., 1909., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 99 p. Kiadói foltos egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány.
15011.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft