Műtárgyak, antikvitás

Tételek száma: 45

11537.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Ikon ezüst (Ag) okláddal. XX: sz. eleje, fa táblán. 18x22 cm
11538.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
25
11539.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Mankala, fa, gyöngyház berakással, kopott, apró repedésekkel, XX sz. közepe, h: 61 cm. A Mankala valószínűleg a világ legrégebbi játéka. Afrikában és a Közel-Keleten mindenütt játsszák, több száz különböző néven ismert, és a szabályoknak is számos változata létezik. Minden változatban két játékos köveket vagy magokat mozgat egy sor kupán keresztül, és megpróbálja a legtöbb bábut elkapni. Bár a játék egyszerűnek tűnik, matematikai és stratégiai számításokat igényel, és ugyanolyan összetett és kihívást jelenthet, mint a sakk. Az Afrikában használt legalapvetőbb mankala táblák a földbe vájt vagy sziklaalakzatokba vágott lyukak. Míg egyes táblák egyszerűek, másokon állat- vagy emberfigurák, vagy akár a falusi élet egész jelenetei is szerepelnek. Afrika számos részén a bonyolult mankala-készletek az illető tekintélyét jelzik. A mankala bonyolultabb változatait hagyományosan csak férfiak játszották. Néha a magokat a játék során feleségeknek, férfiaknak vagy szarvasmarháknak nevezik; a csészék házakat vagy falvakat jelképeznek, és az egész tábla az univerzumot is ábrázolhatja. Az ilyen mélyebb jelentések segítenek megmagyarázni, hogy a mankalát miért játsszák néha vallási vagy ünnepi alkalmakkor, valamint szórakozás céljából.
11540.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
11542.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
11543.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
11544.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
11545.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
11546.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Műszerdoboz bábák számára, tartalom nélkül, fém, réz vereten 17124 sz. M. Kir. szabadalom Demjén Ign. Műszaki fém- és pléhcikkek gyára, Budapest felirattal, kissé kopott, h: 30,5 cm
11547.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10
Szecessziós fém tál. Domborműves díszítéssel. Jelzés nélkül. d: 24 cm
11548.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Alpakka díszváza / pohár párban. Hibátlan üvegbetéttel. 17 cm
11549.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft