Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 27

Clair Vilmos: Párbaj-codex. A kard-, vitőr- és pisztolypárbaj, különböző nemei: Roskovics Ignác, Kimnach László, és Grünwald Imre festőművészek eredeti rajzaival. Bp., 1899, Singer és Wolfner,(Pátria-ny.), 2+192 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Negyedik kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötésben, néhány lapon bejelöléssel, foltos lapokkal. A szerző, Clair Vilmos (1858-1951) jogász, újságíró, párbajszakértő által dedikált példány.
16561.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
1916 A Pénzintézetek Hadikórházának első évkönyve. Válogatott fejezetek a háborús orvoslástanból. Szerk.: Manninger VIlmos, John M. Károly, Parassin József. Bp., 1916, Pénzintézetek Hadikórháza, CXXXX+4+767 p.+31 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, közte színes táblákkal, rajtuk háborús sérülések fotóival is. Kiadói festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, rojtos, sérült borítószélekkel, foltos lapokkal.
16562.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
A Nagy Háború írásban és képben 3 kötete. Első rész: Északon és délen I-III. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,1915-én, Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, a 3 kötetben 1 kijáró lappal.
16563.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16564.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Számvéber Norbert: Páncélosok a Tiszántúlon. Az alföldi páncéloscsata 1944 októberében. Hadtörténelmi Levéltári Kiadványok. Bp., 2002, Paktum Nyomdaipari Társaság, 396+3 p. + 1 t. (térképmelléklet: Az alföldi páncéloscsata 1944. október 6-28., 42x29,5 cm). Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16565.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
16566.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
16567.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Müller Lajos: A jó Isten kórháza. Segély-akció elhunyt katonáinkért. Bp., 1914, Mária-kongregáció, 34 p. Második kiadás.Kiadói papírkötésben,
16568.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
21
Hanasiewicz Oszkár: Korszerű hadisebészet vezérfonala. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 180 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van.
16569.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Lélek a háborúban. Balázs Béla honvédtizedes naplója Divéky József rajzaival. Gyoma, 1916, Kner Izidor. Félvászon kötésben, jó állapotban.
16570.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A világháború naplója. II-X. kötet. Magyar Könyvtár. Bp., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói papírkötés, sérült, helyenként hiányos borítókkal.
16571.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Nyékhegyi Ferenc: A Diaz-féle fegyverszüneti szerződés (a páduai fegyverszünet). Bp., 2003, Magyar Mercurius. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16572.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft