Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 208

Baráthosi-Balogh Benedek: Dai Nippon. 1-3. köt.  Bp., 1906. Korvin testvérek. 479 p. (103 képpel); 448 p. (számos kihajtható képpel és térképpel; 367 p. Kiadói, egységes, feliratozott Leszik Károly-féle vászonkötésben.szép állapotban
15000.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
9
Pozsony vármegye, Pozsony sz. kir. város, Nagyszombat, Bazin, Modor és Szentgyörgy r. t. városok. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Apollo Irodalmi Társaság, (Légrády-ny.), 2+X+754 p.+12 t.(ebből 4 színes)+ 2 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon sorozatkötésben, Leszik-kötés, festett lapszélekkel, gerincen kicsi sérüléssel, kopással.
15001.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, borítón kopásokkal, első borító belsején egy folttal
15002.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
17
Esztergom vármegye. A Magyarország Vármegyéi és Városai Központi Szerkesztő Bizottságának felügyelete alatt írták az esztergommegyei helyi munkatársak. Magyarország Vármegyéi és Városai. Bp.,[1906], Országos Monografia Társaság, XII+471 p.+1 (kihajtható térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, foltos hátsó borító, lapok a tűzésnél néhol kijárnak.
15003.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
9
Dr. Borovszky Samu(szerk.): Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Abauj-Torna Vármegye és Kassa. I. kötet. Bp., 1896, Apollo Irodalmi Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, Könyvtest elvált a borítótól, címlapon és egy lap szélén szakadások, borítón kis szakadások
15004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
9
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Bács-Bodrog Vármegye I. Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Több képpel, térképpel és műmelléklettel illusztrálva. Budapest, é.n. [1909], Országos Monográfia Társaság, 1 térkép+4+VI+ 477 [helyesen 475]+1 p.+ 2 t.; Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélekkel. gerincen kettő sérüléssel
15005.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. IX. Magyarország III. kötete:Budapest, Fiume. Bp.,1893, M. Kir. Államnyomda, . Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált, színes képtáblával. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, néhány lap kijár.
15006.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Némethy Lajos, némethy: Nagyboldogasszonyról nevezett Budapestvári Főtemplom történelme Második bővített munkálat (öt műmelléklettel). Esztergom, 1876. Horák Egyed. 239 + [1] p. + 5 t. (3 lith., 2 acélm., egy műmelléklet hiányzik és az utolsó lap. Korabeli félvászon kötésben.
15007.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15008.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
A Magas Tátra részletes kalauza. I-II. kötet. I. köt.: Szerk.: Vigyázó János, Szerk.: Hefty Gy. Andor. II. köt.: Szerk.: Vigyázó János, Mervay Sándor. Bp., 1914, Turistaság és Alpinizmus, 9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+399+1 p.+9 sztl. lev. (Korabeli reklámok.); 9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+431+1 p.+9 sztl. lev.+10 t.(Kihajtható térképmelléklet.); Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, kihajtható térképekkel, korabeli hirdetésekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé laza kötéssel, kissé kopott borítókkal, a II. köteten elülső borítója foltos, az I. kötetben hiányzó térkép-melléklettel, néhány foltos lapszéllel.
15009.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A Magas Tátra részletes kalauza. Szerk.: Hefty Gy. Andor, Vigyázó János, Mervay Sándor. Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, kihajtható térképekkel, korabeli hirdetésekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, hiányos állapotban, kopott, sérült borítóval.
15011.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15012.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft