Porcelán

Tételek száma: 363

Zsolnay Sinkó András terv, Egyes róka (Természet után, kertben) (1935) 10x18cm, eozinmázas porcelánfajansz, jelzett, apró mázrepedésekkel.
11183.

Zsolnay Sinkó András terv, Egyes róka (Természet után, "kertben") (1935) 10x18cm, eozinmázas porcelánfajansz, jelzett, apró mázrepedésekkel.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
14
Zsolnay fali dísztányér pár. Színesen festett porcelán. Öblében hortenzia virágcsokor. Festette: Kincse Judit. Jelzett. Hibátlan. d: 40 cm
11184.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Antik Herendi Eszterházy mintás váza, Jelzett: máz feletti kézzel festett herendi jelzés és datált, 1857. Korának megfelelő állapotban. m: 18 cm. Az Esterházy család Herend egyik első arisztokrata támogatója volt. Az Esterházy-minta a ,,kínaizáló porcelánokról kapta nevét. Minden valószínűség szerint Gróf Esterházy József szentpétervári útjáról hozott magával kínai porcelánokat. Ezeket a mintákat először az Esterházy Miklós pápai kastélyának fogadótermébe készülő óriás méretű porcelánvázákra festették. A rozsda- illetve téglavörös alapra fehérrel festett finom ornamentika kis virágokat, kínai betűket, illetve mocsári zsurlót vonultat fel. A minták inverze is gyakran előfordul az edények belsejében.
11185.

Antik Herendi Eszterházy mintás váza, Jelzett: máz feletti kézzel festett herendi jelzés és datált, 1857. Korának megfelelő állapotban. m: 18 cm. "Az Esterházy család Herend egyik első arisztokrata támogatója volt. Az Esterházy-minta a ,,kínaizáló" porcelánokról kapta nevét. Minden valószínűség szerint Gróf Esterházy József szentpétervári útjáról hozott magával kínai porcelánokat. Ezeket a mintákat először az Esterházy Miklós pápai kastélyának fogadótermébe készülő óriás méretű porcelánvázákra festették. A rozsda- illetve téglavörös alapra fehérrel festett finom ornamentika kis virágokat, kínai betűket, illetve mocsári zsurlót vonultat fel. A minták inverze is gyakran előfordul az edények belsejében."

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
69
11186.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Herendi Viktória mintás süteményes készlet, kézzel festett, jelzett, hibátlan.
11187.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Herendi Viktória mintás füles kínáló, kézzel festett, jelzett, hibátlan, 46×23 cm, m:13 cm
11188.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
17
Herendi Viktória mintás hármas kínálótál, szív alakú fogóval. Kézzel festett porcelán, erősen kopott, jelzett, d: 33 cm.
11189.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
91,89
100,00
Herendi Viktória mintás kaspó, kézzel festett, jelzett, kopott, m:17 cm
11190.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Herendi Viktória mintás kagylós kínáló, kézzel festett, jelzett, kopott, 21×22 cm
11191.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Herendi Viktória mintás váza. Kézzel festett porcelán, jelzett, kopott, m: 15 cm.
11192.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Herendi Viktória mintás porcelán tálka. Kézzel festett, jelzett, kopott 18x14 cm
11193.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Herendi Viktória mintás porcleán cipő. Kézzel festett, kopásnyomokkal, jelzett, . 10 cm
11194.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft