Judaika

Tételek száma: 14

Olvashatatlan jelzéssel, a XX. sz. elején működött, feltehetően német vagy osztrák festő munkája: Orosz zsidó portréja (Russischer Jude), 1904 v. 1914. Szén, papír. Üvegezett fa keretben. 20x13,5 cm / Unreadable signature, probably work of a German or Austrian painter from the early XXth century: Russian jew (russischer Jude), 1904 or 1914. Coal on paper, framed. 20x13,5 cm.
13175.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17
1947 Magyar Közlöny 163. sz., 1947. júl. 20., benne halottnak nyilvánítottak névsorával (kb. 3 oldal), köztük sok II. világháború során elhunyt zsidó személlyel. 8 p.
13176.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1947 Magyar Közlöny 106. sz., 1947. máj. 11., benne halottnak nyilvánítottak névsorával (kb. 2 oldal), köztük sok II. világháború során elhunyt zsidó személlyel. 8 p.
13177.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1946-1949 A II. világháború során deportált zsidó személy hagyatéki iratai, 12 db
13178.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
1941 Kolosváry-Borcsa Mihály (1896-1946), az Országos Magyar Sajtókamara elnöke által kiadott és aláírt elutasító határozat zsidó származású személy tagfelvételi kérelmére, az elutasítás okaként a zsidótörvényekben megállapított arányszámra hivatkozva. Autográf aláírással és pecséttel, egyik sarkán sérült.
13179.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
33
cca 1940 A Magyar Szociális Népmozgalom antiszemita tartalmú röplapja, amelyben a Mécs László (1895-1978) költőt ért orvtámadás elleni felszólalásként szervezett ünnepélyen való részvétere szólítanak fel
13180.

cca 1940 A Magyar Szociális Népmozgalom antiszemita tartalmú röplapja, amelyben a Mécs László (1895-1978) költőt ért "orvtámadás" elleni felszólalásként szervezett ünnepélyen való részvétere szólítanak fel

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1940-1941 Két zsidó származású család tagjának levelezése a zsidótörvényekről, összesen 8 oldalnyi gépelt szöveg
13181.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
cca 1949-1963 Zsidó család dokumentumai: DEGOB igazolvány, levél, fotók, összesen 6 db
13182.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
cca 1920 Eislitzer Ármin, a Rády Maller Miksa filmkölcsönző-társaság igazgatójának névjegykártyája
13183.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1936 Palesztina, arab személyek átkutatása, motozása brit katonák által. Hátoldalán feliratozott, pecséttel jelzett (Photo Brenner Haifa) fotó, 8,5x6 cm
13184.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1992 A Múlt és Jövő c. zsidó kulturális folyóirat 8 db száma
13185.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2002 A Múlt és Jövő c. zsidó kulturális folyóirat 8 db száma
13186.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft