Könyvek: Vallás

Tételek száma: 32

2 db Kőszegen kiadott Biblia: Szent Biblia, azaz Istennek Ú és Új Testamentomában foglaltatott egész Szentírás. Fodította Károli Gáspár. Kőszeg, 1842, Reichard Károly. 352 p. Korabeli kopottas bőr kötés, festett lapélekkel, foltos, előzéklap kissé sérült. Előzéklapon és címlapon korabeli possessori feljegyzéssel, néhány kevés lapon ceruzás firkával. Hátsó szennylapon Zsák Móritz kőszegi könyvkötő német nyelvű bélyegzőjével. + Új Testamentom, azaz: a mi Urunk Jézus Krisztusnak új szövetsége. Fordította Károli Gáspár. Kőszeg, é.n.(1840 (?)), Reichard Károly, 344 p. Korabeli egészbőr-kötésben, kissé foltos és kissé kopott borítóval, a szennylapokon és a hátsó kötéstábla belsején jegyzetekkel, foltos címlappal, helyenként foltos lapokkal.
17249.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,35
55,88
Kőrösi Mihály: Magyar concordántzia avagy az ó és uj testamtentomra mutató tábla, mellyben az ó és uj testamentomi irásokban meg-irt dolgok és nevezetes szók, sok hellyeken egész mondásokkal- is az ABC-nek rendi szerént fel-találtatnak. Irta nemzete javára .- -.  Most pedig az ó testamentomi részét az auctornak tulajdon keze írásából, az uj testamentomit a másod izben ki-jött meg-jobbíttatott nyomtatásból, mind a két testamentomból kiszedegetett articulusoknak megbővítésekkel, számtalan sok hibáknak meg-jobbításokkal, és igen sok uj articulusoknak hozzá adásokkal, azon egy A-B-C-e rendibe szerkesztetve, a maga költségén kiadta Szerentsi Nagy István. II. darab. K-V. Győr, 1788, Streibig József-ny., 2+560+12+2+46+2 p. Korabeli kopott félbőr-kötésben, foltos lapokkal is, dohos.
17250.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
17251.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
[Litkei Ferdinánd (1700-1771)]: Ungaricae Sanctitatis Indicia, Sive Brevis quinquaginta quinque Sanctorum, Beatorum, ac Venerabilium memoria Iconibus expressa, qui vel a Sede Apostolica, vel ab immemorabilis temprois communi populi consensu, ve Scriptorum probatorum Authoritate a Divi Stephani Primi Regis tempore ex Ungaris, vel in Sanctorum syllabum relati sunt, vel sanctitate floruerunt. Quibus accessit Appendix, in qua ordina Alphabetico plus, quam ducenti alii Sancti, & Beati ad Ungariam ve nativitate, vel commoratione spectantes recensentur. Ad augendam Fidelium in Divos Coelites pietatem luci publicae data, Ac Laureato Honori Illustrissimi, Rever. ac Eruditi Domini, Domini Comitis Antonii Revai de Reva, Inclyti Comitatus Thurocziensis Perpetui Comitis, nec non in Arcibus Szklabina, & Blatnicza Haereditarii Domini, Colleg. Gener. Cler. Reg. Hung. Convictoris dum In Alma Archi-Episcopali Soc. Jesu Universitate Tyrnaviensi promotore R.P. Ferdinando Litkei e Societate Jesu AA. LL. & Phil. Doctore, ejusque in Physicis Professore Ordinario; Prima AA. LL. & Philosophiae Laurea ornaretur, a Neo-Baccalaureis Condiscipulis dicata Anno M.DCC.XXXVII. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1737, Typis Academicis per Leopold Berger, 14+110+35 p. Latin nyelven. Átkötött egészbőr-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlap alján kisebb hiánnyal, egy kijáró lappal.
17252.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
26
Horváth Zoltán: A nagygeresdi egyezség. Egyházjogi tanulmány. A Tiszai Ág. Hiv. Ev. Egyházkerület Miskolci Jogakadémiája Szemináriumainak Értekeztései 12. sz. Miskolc, 1940, Ludvig István, 2+91 p. Kiadói papírkötés, foltos, a hátsó borító sérült. Felvágatlan példány.
17253.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1940 A Miskolci Görög Szertartású Katholikus Apostoli Kormányzóság története, területi és személyi adatai. Összeáll.: az Apostoli Főkormányzóság Em. Irodája. Miskolc, 1940, Ludvig István, 80 p. Kiadói papírkötés.
17254.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
17255.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Révay Edit: Újrainduló szerzetesrendek egy megújuló társadalomban. Bp.-Csíkszereda, 2003., Magyar Egyházszociológiai Intézet. Kiadói papírkötés.
17256.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
2 db reprint kiadás: Ó és Új Tetamentomi történetek, melyeket az ifjúság számára írt B.P. ; Szentek élete, melyet a zsenge ifjúság számára írt Bedeő Pál. Vászon kötésben, papír védőborítóval
17257.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Bilkei Ferenc: Debreczentől-Pannonhalmáig. Megértést kereső írás protestáns testvéreinkhez. Székesfehérvár, 1927, Debreczenyi István Könyvnyomdája. Félvászon kötésben
17258.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
A budapest-újlaki róm. kath. egyház évkönyvei. I. 1926. Bp.,(1926), Held-ny. Átkötött kopott félvászon-kötés.
17259.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Prohászka Ottokár: A diadalmas világnézet. Esztergom, 1906, Buzárovits Gusztáv. Második kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval.
17260.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft