Könyvek: Történelem

Tételek száma: 144

15630.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Révész László: A karosi honfoglalás kori temetők. Régészeti adatok a Felső-Tisza-vidék X. századi történetéhez. Szerk.: Fodor István, Veres László, Viga Gyula. Miskolc, 1996., Herman Ottó Múzeum-Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15631.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
gróf Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyaroroszágnak. Bp., 1938, Magyar Külügyi Társaság. 402 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, részben szétvált kötéssel, tulajdonosi bejegyzéssel. Térképmelléklet: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján (Vörös térkép), szerk.: gróf Teleki Pál, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, szakadt, sérült, két részre vált, 63x95 + Az aradi 13, a Független Magyarország 1906 március 15-iki ünnepi számának melléklete, 42x30 cm
15632.

gróf Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyaroroszágnak. Bp., 1938, Magyar Külügyi Társaság. 402 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, részben szétvált kötéssel, tulajdonosi bejegyzéssel. Térképmelléklet: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján ("Vörös térkép"), szerk.: gróf Teleki Pál, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, szakadt, sérült, két részre vált, 63x95 + Az aradi 13, a "Független Magyarország" 1906 március 15-iki ünnepi számának melléklete, 42x30 cm

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10
Deér József (szerk.): Erdély. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283 p.+136 (képtáblák) t.+22 (térképek) t.+4 db térképmelléklettel. Nagyon gazdag, nagyrészt fekete-fehér fotóval illusztrált kiadvány, de közte pár színes is. Valamint jó részt színes térképek, és a kötet végén térkép-mellékletek. Kiadói aranyozott gerincű , kissé laza egészvászon kötésben, gerincen sérüléssel.
15633.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Gabányi János: Magyar várak legendái. I-IV. kötet. Bp., 1994, Akadémiai Kiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15634.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15635.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Banner János - Jakabffy Imre: A Közép-Dunamedence régészeti bibliográfiája 1960-1966. Összeáll.: Jakabffy Imre. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 800 példányban.
15636.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ortutay István: József főherceg élete. Szeged, 1915., Engel Lajos, 220+4 p. A lapszámozáson belül 17 képpel. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
15637.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Székely Ákos: A magyar nemzet oknyomozó történelme. Bp., 1926. Szerzői 239p. Későbbi egészvászon kötésben.
15638.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
15639.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15640.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
15641.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft