Könyvek: Történelem

Tételek száma: 162

[Mommsen, Theodor] Mommsen Tivadar: A rómaiak története. I-VIII. kötet (4 kötetben). Az ötödik kiadás után a MTA megbízásából ford.: Toldy István. Bp.,1873-1877, Franklin-Társulat. Korabeli egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítókkal, kissé sérült gerinccel, egyébként jó állapotban, az utolsó kötet térképmelléklettel.
15655.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
21
Tirion, Isaak: Hedendaagsche historie, of tegenwoordige staat van alle volkeren; XXVIste deel. Vervolgende de beschrying der Vereenigde Nederlanden, En vervattende byzonder van Friesland.Amsterdam, 1739. Javított, korabeli félbőr kötésben. 784 p. Hollandia Friesland történelme
15656.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
15657.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15658.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15659.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Tungsram-(arc)képek. Szerk.: Víg Károly et al. Bp.,2015, Spácium Bt.-ny. Második, bővített kiadás.  Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 430 példányban. Kereskedelmi forgalomba nem került. Az egyik szerkesztő, P. Szabó Gábor dedikációjával.
15660.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15661.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Erdély nagyfejedelemség aranybullás címereslevele. MDCCLXV. Szerk., a címleírásokat és az ismertetőt írta: Dr. Csáky Imre. Bp., 2001, Híd Marketing és Térképészeti Kft./Magyar Országos Levéltár. 48 p. Kiadói aranyozott bársonykötés, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban, 434./1000 sorszámozott példány.
15662.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Temesváry László: A fasizmus pénzügyi politikája. Az olasz banktörvény. (A fasizmus általános eszméi a belső kölcsönökre alapozó olasz gazdaságpolitika). 1940, Szerző. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
15663.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Magyar Lajos: A magyar forradalom. Élmények a forradalom főhadiszállásán. Bp., Athenaeum, 1919. Papírkötésben.
15664.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Horváth Mihály: Utyeszenich Frater György /Martinuzzi bibornok/ élete. Bp., 1872. Ráth Mór. Kiadói papírborítékban, kis sérüléssel
15665.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Cserép József: I. Világhírű Nagy Sándor a matyó-magyarság királya volt. Mellékletek: A tudákosság hajtásai. Ikes igeragozás s egyéb beszédbeli tévelygéseink. Petőfi Sándor születéshelye. III. Végzetem. Debrecen,[1937], Csáthy Ferenc, 42 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, borítón és címlapon tiszteletpéldány bélyegzővel.
15666.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft