Porcelán

Tételek száma: 298

Zsolnay fiú macskával, eozinmázas fehércserép, jelzett: Zsolnay Pécs Öttemplom, Made in Hungary hárompajzsos márkajelzés, Markup Béla 1924. m: 23 cm, hibátlan gyűjtői darab.
11138.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
91,89
100,00
40
Satsuma teáskészlet.  Keménycserép, felületén dúsan, moriage technikával, színesen kézzel festett és aranyozott festett szamurájok és sárkányok. Jelzett, kopott, apró mázrepedés és korának megfelelő apró csorbákkal.. Japán, Kiotó, Meiji korszak (1868-1912)  (1db cukortartó, 1db tejkiöntő, 4db csésze aljjal)
11139.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
13
Herendi, Cubash minta. Szávoszt Katalin (1941- ): Tündérlány. Színesen, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, ruháján sérülés, m:25cm Egyedi művész példány! Gyűjtői darab.  Nők kertje címen 1996-tól készítek porcelán plasztikákat. Női figurákat, akik ülnek, állnak, pihennek ágyakon, különböző párnákon. Ez egy női világ mindazokkal a tulajdonságokkal, amelyek szerintem a női lét sajátjai: a természetesség, kedvesség, némi erotika és könnyed szerepjátszás. Ennek a vonulatnak a folytatása a most bemutatott Herendi áttört oszlopon ülő kalapos lány, a szélfútta, hosszú ruhás, távolba néző és láblógató társa, a párnán heverésző, hosszú hajú és a labdán ülő cirkuszi fiatal lány. Mindegyik egy-egy pillanatot őriz, az elengedettség, a merengés pillanatát, ami oly fontos egy nő életében. Ezek a harmónia, a magába feledettség percei, egyben a dolgok kisimításának ideje is. A figurák a megelőző periódushoz képest felöltöztek. Ruhát viselnek, az alkalomhoz illő, örök darabokat. Amikor 1999 elején megkaptam a lehetőséget, hogy a Herendi-masszát kipróbálva figurákat alkossak, mintegy 38 különböző alak készült. Ezekből születtek meg a mostaniak. Sok rajz, dekortery, anyagvázlat előzi meg az eredményt, és főleg sok-sok közös munka kiváló herendi szakemberekkel. A figurák öntéssel készülnek, míg a rájuk kerülő drapéria szabad kézzel. Ezzel a sajátos technikával tudunk eljutni a porcelánanyag vékonyságának és áttetszőségének lehetséges határáig. A szabadkézi technikával egy koreográfián belül ismételhetők a mozgást követő redők, fokozva az egyediséget. A dekornál igyekeztem maximálisan ,,élni hagyni a porcelánt és az anyagredőket. Így a felülethez alkalmazkodni képes rajzos dekorokat terveztem.  Szávoszt Katalin
11140.

Herendi, Cubash minta. Szávoszt Katalin (1941- ): Tündérlány. Színesen, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, ruháján sérülés, m:25cm Egyedi művész példány! Gyűjtői darab. "Nők kertje címen 1996-tól készítek porcelán plasztikákat. Női figurákat, "akik" ülnek, állnak, pihennek ágyakon, különböző párnákon. Ez egy női világ mindazokkal a tulajdonságokkal, amelyek szerintem a női lét sajátjai: a természetesség, kedvesség, némi erotika és könnyed szerepjátszás. Ennek a vonulatnak a folytatása a most bemutatott Herendi áttört oszlopon ülő kalapos lány, a szélfútta, hosszú ruhás, távolba néző és láblógató társa, a párnán heverésző, hosszú hajú és a labdán ülő cirkuszi fiatal lány. Mindegyik egy-egy pillanatot őriz, az elengedettség, a merengés pillanatát, ami oly fontos egy nő életében. Ezek a harmónia, a magába feledettség percei, egyben a dolgok kisimításának ideje is. A figurák a megelőző periódushoz képest felöltöztek. Ruhát viselnek, az alkalomhoz illő, örök darabokat. Amikor 1999 elején megkaptam a lehetőséget, hogy a Herendi-masszát kipróbálva figurákat alkossak, mintegy 38 különböző alak készült. Ezekből születtek meg a mostaniak. Sok rajz, dekortery, anyagvázlat előzi meg az eredményt, és főleg sok-sok közös munka kiváló herendi szakemberekkel. A figurák öntéssel készülnek, míg a rájuk kerülő drapéria szabad kézzel. Ezzel a sajátos technikával tudunk eljutni a porcelánanyag vékonyságának és áttetszőségének lehetséges határáig. A szabadkézi technikával egy koreográfián belül ismételhetők a mozgást követő redők, fokozva az egyediséget. A dekornál igyekeztem maximálisan ,,élni" hagyni a porcelánt és az anyagredőket. Így a felülethez alkalmazkodni képes rajzos dekorokat terveztem." Szávoszt Katalin

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Herendi. Szávoszt Katalin (1941- ): Tündérlány. 2000 Mázas porcelán, jelzett, tűzrepedt, gyari mintadarab. 27x19x12cm
11141.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Szávoszt Katalin (1941- ): Vitalitás. Bisquvit fali porcelán kisplasztika. Hibátlan. 29x25,5cm Jelzett: Szávoszt96 Keretbe foglalt porcelánból készített relief-szerű, hajtogatott, hullámzó drapéria-felületeit néhol grafikus elemekkel színesíti.
11142.

Szávoszt Katalin (1941- ): Vitalitás. Bisquvit fali porcelán kisplasztika. Hibátlan. 29x25,5cm Jelzett: Szávoszt'96 Keretbe foglalt porcelánból készített relief-szerű, hajtogatott, hullámzó drapéria-felületeit néhol grafikus elemekkel színesíti.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
Doccia Ginori Capodimonte Porcelán Relief jelenetes díszdoboz. XX. sz. eleje. Kézzel festett. Jelzett. Kopott. 26x14x15 cm
11143.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
11
Borszéky Frigyes (1880 - 1955) : Udvarlás. Magyar Művészeti Kerámia Műhely. Kézzel festett majolika. Jelzett. Hibátlan. 1920 körül. m: 14 cm Borszéky Frigyes stílusa nemzetközi összehasonlításban leginkább a bécsi művészek Karl Klimt, és Ernst Wahlis fajanszaihoz hasonlítható.
11144.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
11145.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Herendi Viktória mintás körmös mini váza, kézzel festett, jelzett, kopásnyomokkal, m:13cm
11146.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Herendi Viktória mintás porcelán füles, fedeles tartó, kézzel festett, jelzett, kopásnyomokkal, apró lepattanással, h: 18,5 cm
11147.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Herendi Viktória mintás porcelán váza, kézzel festett, jelzett, pró kopásnyomokkal, apró mázhibákkal, m: 19 cm
11148.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Herendi Viktória mintás porcelán kaspó. Kézzel festett, jelzett, hibátlan. 10 cm
11149.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft