Könyvek: Történelem

Tételek száma: 207

15638.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15639.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
[Thomas Babington] Macaulay: Ánglia története II. Jakab trónralépte óta. I-VI. kötetek. Ford: Csengery Antal, Zichy Antal. Bp., 1875-1877., MTA, (Athenaeum). Az I-II. kötet második kiadás. Átkötött, javított gerincű félbőr-kötés, az I-II., és VI. kötetek gerince javított, a III-V. kötetek gerincén sérülésnyomokkal, intézményi bélyegzőkkel.
15640.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Apor [Péter, altorjai]: Metamorphosis Transylvaniae. (Erdély változása). Cserei Mihály pótló megjegyzéseivel. Bp.,(1927),Rózsavölgyi, 52 sztl. lev. A könyvben több kezdő betűt/iniciálét kézzel kifestettek. Egyedi átkötött álbordás gerincű félbőr-kötés, az elülső kötéstáblán Erdély címerével, a borítón foltokkal, kopásnyomokkal. Nyomták 1111 példányban és pedig 1000 példányt félfamentes, 111 példányt pedig bibliofilok részére merített papírra. Számozatlan példány! Megjelent 1000 példányban.
15641.

Apor [Péter, altorjai]: Metamorphosis Transylvaniae. (Erdély változása). Cserei Mihály pótló megjegyzéseivel. Bp.,(1927),Rózsavölgyi, 52 sztl. lev. A könyvben több kezdő betűt/iniciálét kézzel kifestettek. Egyedi átkötött álbordás gerincű félbőr-kötés, az elülső kötéstáblán Erdély címerével, a borítón foltokkal, kopásnyomokkal. "Nyomták 1111 példányban és pedig 1000 példányt félfamentes, 111 példányt pedig bibliofilok részére merített papírra." Számozatlan példány! Megjelent 1000 példányban.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Winston Churchill: Az angol ajkú népek története. Ford.: Somogyi Pál László. Bp., 2004, Európa. Kiadói kartonált papírkötés.
15642.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15643.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A történeti Erdély. Gróf Teleki Pál előszavával. Szerk.: Asztalos Miklós. [Bp.], 1936, Erdélyi Férfiak Egyesülete, 739+1 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kissé foltos egészvászon kötés, kissé foltos borítóval, a táblák szélein folttal.
15644.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p. Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, hiányzó térképekkel, névbejegyzéssel.
15645.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Magyar lélek, magyar munka. Írásban, és képben. Szerk.: Radisics Elemér. Bp., 1943, Athenaeum, 3 sztl. lev. (Horthy Miklós kormányzó képével)+194 p.+XXIV (táblák előtt hártyapapírral) t. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal illusztrálva. Kiadói, festett aranyozott kartonált papírkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
15646.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16
Cs. Lengyel Beatrix: Olaszhoni Emlék. - Ricordo dallItalia. Az itáliai magyar emigráció fényképeinek katalógusa. Bp., 2007, Magyar Nemzeti Múzeum. Rengeteg fényképpel, többek közt Kossuth Lajos, Türr István, Pulszky Ferenc, Kossuth Ferenc portréival illusztrált kiadvány. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15647.

Cs. Lengyel Beatrix: Olaszhoni Emlék. - Ricordo dall'Italia. Az itáliai magyar emigráció fényképeinek katalógusa. Bp., 2007, Magyar Nemzeti Múzeum. Rengeteg fényképpel, többek közt Kossuth Lajos, Türr István, Pulszky Ferenc, Kossuth Ferenc portréival illusztrált kiadvány. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15648.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Moravcsik Gyula: Az árpád-kori magyar történet bizánci forrásai. Fontes Byzantini Historiae Hungaricae Aevo Ducum et Regum ex Stripe Árpád Descendentium. Összegyűjtötte, fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Moravcsik Gyula. Bp., 1984, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15649.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft