Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 200

16590.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
378,38
411,76
16591.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
16592.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Neue Sensibilität. Ungarische Malerei der 80er Jahre. Összefoglaló munka a korszak legkiválóbb festőművészeiről. Illusztrált. Stuttgart, 1987., Galerie der Stadt Esslingen és Beatrix Wilhelm. Kiadói papírkötésben.
16593.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Madách-könyvtár 1-5. köt. Szerk.: Gróf Károlyi István és Pünkösti Andor.   1. Pirandello: IV. Henrik. Tragédia 3 felvonásban. Ford.: Antonio Widmar. Bp.,1941, Kalász, 1 (címkép) t.+ 123+5 p.+ 6 (fekete-fehér fotók) t.;   2. Konstantin Sztaniszlavszki: Életem. Ford.: Staud Géza. Bp.,1941, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 1 (címkép) t.+234+2 p.+ 3 (fekete-fehér fotók) t.;   3. August Strindberg: A bűnbak. Regény. Ford.: Semjén Gyula. Bp.,1941, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 144 p.;   4. Felkai Nero. Színmű 3 felvonásban, 8 képben. Gyula. Bp.,1942, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.),1 (címkép) t.+144 p.+ 5 (fekete-fehér fotók) t. Két helyen kijáró lapokkal (2-15 o. és 96-113 o.);   5. Ifj. Horváth István: Örök színház. Korszerű rendezés. A szegedi Hamlet. Sík Sándor előszavával. Hont Ferenc bevezető tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Hont Ferenc. Bp.,1942, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 1 (címkép) t.+268+4 p.+17 (fotók, közte egy színes) t. A könyvdíszek Dallos Hanna munkái. A két ex librist Haranghy Jenő rajzolta. ... E könyvből a fűzött példányokon kívül 300 kötött példány és 50 számozott, ugyancsak kötött példány készült famentes papíron. A könyvek kötését a Kner Erzsébet könyvkötő műhely készítette. Számozatlan példány.;   Kiadói félvászon sorozat-kötés, a 4. kötet kijáró lapjait és néhány kisebb foltos leszámítva jó állapotban.
16594.

Madách-könyvtár 1-5. köt. Szerk.: Gróf Károlyi István és Pünkösti Andor. 1. Pirandello: IV. Henrik. Tragédia 3 felvonásban. Ford.: Antonio Widmar. Bp.,1941, Kalász, 1 (címkép) t.+ 123+5 p.+ 6 (fekete-fehér fotók) t.; 2. Konstantin Sztaniszlavszki: Életem. Ford.: Staud Géza. Bp.,1941, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 1 (címkép) t.+234+2 p.+ 3 (fekete-fehér fotók) t.; 3. August Strindberg: A bűnbak. Regény. Ford.: Semjén Gyula. Bp.,1941, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 144 p.; 4. Felkai Nero. Színmű 3 felvonásban, 8 képben. Gyula. Bp.,1942, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.),1 (címkép) t.+144 p.+ 5 (fekete-fehér fotók) t. Két helyen kijáró lapokkal (2-15 o. és 96-113 o.); 5. Ifj. Horváth István: Örök színház. Korszerű rendezés. A szegedi Hamlet. Sík Sándor előszavával. Hont Ferenc bevezető tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Hont Ferenc. Bp.,1942, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 1 (címkép) t.+268+4 p.+17 (fotók, közte egy színes) t. "A könyvdíszek Dallos Hanna munkái. A két ex librist Haranghy Jenő rajzolta." ... "E könyvből a fűzött példányokon kívül 300 kötött példány és 50 számozott, ugyancsak kötött példány készült famentes papíron. A könyvek kötését a Kner Erzsébet könyvkötő műhely készítette". Számozatlan példány.; Kiadói félvászon sorozat-kötés, a 4. kötet kijáró lapjait és néhány kisebb foltos leszámítva jó állapotban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Molnos Péter (szerk.): A csábítás fegyvere - Divat, stílus és öltözködés száz év magyar festészetében. Bp., 2018, Kieselbach. 397p. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Batthyány Gyula, Bortnyik Sándor, Scheiber Hugó, Vaszary János, Czene Béla műveinek reprodukcióival nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőbortóval, jó állapotban.
16595.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16596.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szőnyi Ottó: Régi magyar templomok. Alte Ungarische Kirchen. Anciennes Églises Hongroises. Hungarian Churches of Yore. Bp., [1933], Műemlékek Országos Bizottsága-Magyar Könyvbarátok, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben,szép állapotban
16597.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Rados Jenő: Magyar oltárok. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 93+2 p.+CLXXI t.+2 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval,
16598.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16599.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
16600.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. 335p. Nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban, zsugorfóliában.
16601.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft