Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 177

Hedin Sven: Ázsia szívében. Tizezer kilométernyi úttalan utazás. 1-2. kötet Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp, 1906, Lampel R. Fekete-fehér képekkel és térképekkel illusztrálva. Egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként szép állapotban.
15000.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
30
Szavójai Lajos Amádé: Az Észak csillaga. Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.) Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
15001.

Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga". Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.) Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
9
Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 (színes kihajtható térkép) t. +4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az első kötetből a címlap hiányzik és egy lap kijár, néhány lapon ceruzás aláhúzással.
15002.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 8+214+2 p.+16 t.; 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal a borítón, néhány felvágatlan lappal, az I. kötetből a címkép és a térkép hiányzik.
15003.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gubányi Károly: Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+324 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a 17-36. illetve a 143-178. oldalon szakadt lapokkal.
15004.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 1 t.+299 p.+45 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók.)+ 1 elszakadt kihajtható térkép (43x33 cm.) Első kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
15005.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,(1902),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+220+4 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) Egészoldalas és szövegközti képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, 2 térkép-melléklettel.
15006.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,é.n. (1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 327+1 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó lapokkal (címlap, előszó, elülső szennylap), a könyv az 1. oldalnál kezdődik, a térkép kijár.
15007.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15008.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Vörös Márton (1900-1993): A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja asz északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin,140+2 p.+20 (fekete-fehér fotók) t.+2 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval,
15009.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15010.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
15011.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft