Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 81

1792 Kézzel írt levél, középen szakadással, ragasztással
12363.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
cca 1750 Prolixum manuale meum spirituale ex devotionibus: Maturina, diurina & Vespertina constans ... Kézzel írott lelkigyakorlatos könyv 290, kézzel beírt oldalon. Megviselt korabeli papírkötésben.
12364.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1811 Pécs, 7. dokumentum a város eszközeiről, Simon József polgármestersége idején, kézzel írott, merített papíron
12365.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
13
1848 Bogyay Vince korábbi táblabíró levele Pesty Pál uzdi földbirtokos részére, 1848. júniusa lévén polgártársnak címezve, lovak és azokkal bánni tudó napszámosok ügyében, jó állapotban, 1p
12366.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10
1853-1857 2 db szignettás dokumentum
12367.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Jean Richepin, (1849-1926) francia költő, író és drámaíró autográf üdvözlő levele ismeretlen hölgynek / Autograph letter of French poet, novelist Jean Richepin, (1849-1926)
12368.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
1869 Német nyelvű dokumentum, okmánybélyeggel, viaszpecséttel
12369.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1877 Teljes vakságról orvosi bizonyítvány, kézzel írt levél, Salamon Adolf (1809-1883) aláírásával
12370.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kozma Lajos (1884-1948) építész, iparművész, grafikus autográf sorai kártyán, melyben egy művészeti képes könyvet kér Matyi nevű címzettől.
12371.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
20
Benedek Marcell (1885-1969) író, irodalomtörténész és műfordító autográf levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi kérdésekben, méltatva a munkásságát és munkája felől érdeklődve.
12372.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1889-1902 Emléksorok, régi emlékkönyv, benne számos bejegyzéssel, közte vajdahunyadi, és budapesti bejegyzésekkel, két illusztrációval, kopott aranyozott egészbőr-kötésben. + 1906-1908 Régi emlékkönyv, bársony kötésben, fém rátéttel, réz kapoccsal, benne bejegyzésekkel, rajzokkal, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
12373.

1889-1902 "Emléksorok", régi emlékkönyv, benne számos bejegyzéssel, közte vajdahunyadi, és budapesti bejegyzésekkel, két illusztrációval, kopott aranyozott egészbőr-kötésben. + 1906-1908 Régi emlékkönyv, bársony kötésben, fém rátéttel, réz kapoccsal, benne bejegyzésekkel, rajzokkal, kissé kopott, kissé foltos borítóval.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16
cca 1900-1940 össz. 4 db tervrajz historizáló stílusú bútorokról, enteriőrökről, Szilágyi Mihály mübutor-asztalos, Bp. VIII., Práter u. 49 bélyegzővel. Ceruza, papír, vékony kartonra kasírozva. 27x21,5 és 28x34 cm közötti méretekben. Kissé foltos, egyik lap jobb feslő sarkában töréssel.
12374.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft