Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 197

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 8 kötete:  [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Ford.: Cholnoky Béla. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 (Fekete-fehér fotók) t .+ 2 (térképek)+1 (térkép-melléklet) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.;  [Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Ford.: Dr. Cholnoky Béla. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p.+30 (Fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.;  Baktay Ervin (1890-1963): A boldog völgy országa. Barangolások Kasmírban. Bp., [1934], Franklin, 1 t+ 220+2 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. + 2 (térkép) t. Kiadói kopott dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben.;  Baktay Ervin (1890-1963): A Pandzsáb. Az öt folyó országa. Bp.,[1937], Franklin-Társulat, 185+3 p.+24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.;  Leidenfrost Gyula: Keserű tenger. Bp.,[1936], Franklin, 223+1 p. +24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, az elülső borítón ceruzás rajzzal.;  Keöpe Viktor (1883-1970): Cejlon, az éden szigete. Bp., [1934], Franklin, 189+3 p.+24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.;  [Etherton, Percy Thomas (1879-1963)] P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. Bp.,[1935.],Franklin,1 t.(címkép)+262+2 p.+ 21 t. (fekete-fehér fotók.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.;   [Kéz Andor (1891-1968)] Felfedezők Lexikona. Szerk.: Dr. Kéz Andor. Bp.,[1937], Franklin, 162 p. Kiadói kopott dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, az elülső előzéklapon kis szakadással.
15000.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
9
Csatár István - Ölvedi János: A visszatért Felvidék adattára. Bp., 1939, Mahr Ottó és Tsa Rákóczi Könyvkiadó. Illusztrálta: Dex Ferenc. Fekete-fehér fotókkal. Egy hiányzó lappal, kis kopásokkal, kiadói félvászon kötésben.
15001.

Csatár István - Ölvedi János: A visszatért Felvidék adattára. Bp., 1939, Mahr Ottó és Tsa "Rákóczi" Könyvkiadó. Illusztrálta: Dex Ferenc. Fekete-fehér fotókkal. Egy hiányzó lappal, kis kopásokkal, kiadói félvászon kötésben.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szöllősi Mihály: Rátóti krónika. A szerző, Szöllősi Mihály (1912-1996) római katolikus apát, helytörténet kutató által dedikált. Veszprém, 1995, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata, (Eötvös Károly Megyei Könyvtár-ny.), 581 p. Térképekkel, fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15002.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15003.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Prőhle Jenő: Petőfi költészete és szelleme a soproni evangélikus líceumban a kiegyezésig. Dedikált különlenyomat a Soproni szemléből + A Soproni szemle 1962-es számai.
15004.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a térkép az 1. kötetből hiányzik.
15005.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 (színes kihajtható térkép) t. +4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az első kötetből a címlap hiányzik és egy lap kijár, néhány lapon ceruzás aláhúzással.
15006.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
[Sven Hedin (1865-1952)] Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Ford.: Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+330 p. +47 (42 fekete-fehér képtábla, 4 színes képtábla, 1 színes panorámakép) t. +2 (térképek, az egyik kihajtható térkép) t. Fekete-fehér fotókkal, színes képekkel, színes, kihajtható panorámaképpel és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon sorozat kötésben, a kihajtható, színes panorámakép és egy lap szakadt, a borító kopott, két tábla hiányzik.
15007.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Bergman, Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp., é.n., Franklin, 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis nyomódással a felső sarkon, egyébként nagyon szép állapotban
15008.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, sérült gerinccel.
15009.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
15010.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15011.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft