Gábry György: A Nemzeti Múzeum és a zene. Bp., 1970, VIII. ker. Tanács VB Józsefvárosi Művelődési Klubja. 57p. Készült 500+30 példányban. Fekete-fehér képekkel, kihajtható mellékletekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel.
Világhíres zeneszerzők sorozat két kötete (5.,6.):
Antonio Vivaldi; Antonín Dvorák. Bp., 2011, Kossuth. CD-rom mellékletekkel. Kiadói kartonált papírkötés.
Világhíres zeneszerzők sorozat két kötete (12., 15.):
Edvard Grieg.; Gustav Mahler. Bp., 2011, Kossuth. CD-rom mellékletekkel. Kiadói kartonált papírkötés.
Kodály Zoltán: A magyar népzene. A példatárt Vargyas Lajos készítette. Bp., 1952., Zeneműkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
cca 1900-1910 Kottagyűjtemény, benne 10-12 művel, közte:
[Liszt Ferenc] F. Liszt: Rhapsodie Hongroise Pour Le Piano Par F. Liszt. II. Leipzig, é.n. ,Batholf Senff, 21 p.;
L. M. Gottschalk. Grande Tarantelle pur piano par - -. Londrers-Mayence-Bruxelles, én., Schott, 18 p.;
Siposs Antal: Magyar Ábránd. Rhapsodie Hongroise. Bp., Schunda V. József, 13 p.;
Pósa Lajos: Balatoni nóták. Bp., Méry Béla, 14+2 p.
Sérült félvászon-kötésben.