Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 192

Stein Aurél: Indiából Kínába. Harmadik utam Belső-Ázsiába 1913-1916. Angolból fordította: Halász Gyula. Bp., 1923, Athenaeum. Papír kötésben, végén kihajthatós térképpel.
15000.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba. Bp., 1908, Lampel R. Kk. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötés, képekkel, kihajthatós térképpel, térképen szakadás, ajándékozási sorokkal.
15001.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Jankó-Brezovay Miklós: Máramaros és Ugocsa vármegyékben építhető vízierőtelepek. Különlenyomat a Vízügyi Közlemények 1940. évi 3-4. sz. Bp., 1940., Kir. M. Egyetemi-ny., 24 p.+ 1 (A máramarosi és ugocsai vízierők térképe) t. Papírkötésben, Kertai Ede névbélyegzőjével és névbejegyzésével.
15002.

Jankó-Brezovay Miklós: Máramaros és Ugocsa vármegyékben építhető vízierőtelepek. Különlenyomat a "Vízügyi Közlemények" 1940. évi 3-4. sz. Bp., 1940., Kir. M. Egyetemi-ny., 24 p.+ 1 (A máramarosi és ugocsai vízierők térképe) t. Papírkötésben, "Kertai Ede névbélyegzőjével és névbejegyzésével.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Toldy László: Budapest régibb és ujabb czímerei. Bp., 1896, Kilián Frigyes, 22 p. Papírkötésben, javított és részben pótolt borítóval.
15003.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon (Japán). Bp., é.n., Athenaeum. Több száz képpel és műmelléklettel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Felvágatlan példány.
15004.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Györffy István: Magyar nép, magyar föld. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta Györffy György. Györffy István munkái. I. köt. Bp., 1943, Turul, 477 p.+XXIV t. (Fekete-fehér képek.)+2 térkép+10 mell. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban, egy hiányzó melléklettel.
15005.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XVIII. köt. Magyarország VI. köt.: Felső-Magyarország (II. rész.) [A gerincen a felirat nyomdahibás, téves: XV. köt. Magyarország V. köt szerepel. Helyesen: XVIII. köt. Magyarország VI. köt.] Bp., 1900, Magyar Királyi Államnyomda, XII+480 p. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
15006.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. III. kötet Magyarország I. köt. Bp., 1888, Magyar Királyi Államnyomda, XVI+526 p.+1 (Ormánsági magyar népviselet, hártyapapírral védett kromocinkográfia) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, foltos, kissé kopott borítóval, foltos lapszélekkel.
15007.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. VII. Magyarország II. köt.: Az Alföld. Bp., 1891, Magyar Királyi Államnyomda, XIV+656 p+1 (Csíkósok a hortobágyi pusztán, hártyapapírral védett kromocinkográfia) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
15008.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XX. kötet Magyarország VII. köt. Délkeleti Magyarország. Bp., 1901, Magyar Királyi Államnyomda, XIV+604 p. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
15009.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
41
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XIX. kötet Bosznia és Herczegovina. Bp., 1901, Magyar Királyi Államnyomda, XII+512 p. + 1 (Bosnyák és herczegovinai népviselet, hártyapapírral védett kromocinkográfia) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
15010.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Bevezető kötet. Bp., 1887, Magyar Királyi Államnyomda, VIII+594 p. + 1 (kihajható) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, laza kötéssel.
15012.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft