Tétel

Kikiáltási ár:

12 000 Ft

16

Leírás:

Dr. med. Emil I. Bologa, Brassó (Brasov, Kronstadt) ex libris gyűjteménye, különféle technikák és alkotók, vászonkötésű mappa nem bekötött lapjaira ragasztva vagy lazán berakva. Többek közt magyar és román alkotók art deco, modern és konstruktivista stílusú munkái, három grafikán MT jelzéssel, egyik ifj. Mattis-Teutsch János (1913-1989) műve: Ex libris dr. med. Emil I. Bologa, klisényomat, papír, 8x6 cm, reprodukálva egy a tételhez tartozó kiállítási katalógusban (A II-a expozitie de ex-libris, Brasov, 1973).További másik kettő ifj. v. id. Mattis-Teutsch János munkája? További alkotó: Hübner Károly (1902-1985) több ex-librise. Össz. 23 db ex libris és egyedi rajzolt ex libris-terv. Hozzá tartozik Helfried Weiss grafikus kettő darab kiállítási katalógusa és Andruskó Károly Ex libirs geographicis nyomtatványa grafikáival. Érdekes, egyedi összeállítás!

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras