Könyvek: Történelem

Tételek száma: 172

Radvánszky Béla: Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I-III. köt. Bp.,1986, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15663.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin, LXXX+233 p. + 39 (ebből 36 színes )+ 3 (kézirat-hasonmás) t. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált, kopott borítóval, sérült gerinccel.
15664.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
[Habsburg] Ottó az ifjú király élete. Szerk.: Csekonics Iván-Balassa Imre. Bp., 1931., Hornyánszky, 126+2 p.+48 t. (Fekete-fehér képtáblák.) Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
15665.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Thierry, Amédée (1797-1873)] Thierry Amadé: Attila, Attila fiai és utódai történelme a Magyarok Európába telepedéséig I. rész.: Attila történelme. A 3-dik javitott és bővitett kiadás szerint ford.: Szabó Károly. Bp., 1865., Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), XVI+214 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos, névbélyegzővel. Ritka!
15666.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szabó István: A középkori magyar falu. Bp., 1969, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15667.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 700 példányban.
15668.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szabó István: Jobbágyok-parasztok. Értekezések a magyar parasztság történetéből. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta: Für Lajos. Bp., 1976, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15669.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15670.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Hóman Bálint: Szent István. Bp.,(1938), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel.
15671.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Szakály Ferenc: Mezőváros és reformáció. Tanulmányok a korai magyar polgárosodás kérdéséhez. Humanizmus és Reformáció 3. Bp., 1995., Balassi. Kiadói papírkötésben.
15672.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15673.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Harmadik kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel.
15674.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft