Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 193

15000.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Hefty Frigyes: Repülők előre! I-II. köt. (Egybekötve.) József királyi herceg előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtár. Bp.,én., Franklin, 1 t.+1-168+4+169-319 p.+30 t.(Fekete-fehér fotók.) Aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az eredeti borító két kötetét egybekötötték.
15001.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
58
Dr. Szendrei János: Miskolc város története és egyetemes helyirata. IV. köt.: Miskolc város története 1800-1900. Miskolc, 1911., Város Közönsége, 8+938+2 p. Későbbi átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, egy-két kijáró és laza lappal, néhány javított lappal (7 lap), hiányzó képtáblákkal, ceruzás, tollas bejegyzésekkel.  Tek. Koncsek Márton urnak Miskolcz. Szeretete jeléül névnapjára adja hálás keresztfia: Petró Sándor Tivadar. Miskolcz, 1911. nov. 10.  Feltehetőleg Petró Sándor Tivadar (1907-1976) későbbi neves miskolci műgyűjtő, orvos nevében, szülei által írt ajándékozási sorok.
15002.

Dr. Szendrei János: Miskolc város története és egyetemes helyirata. IV. köt.: Miskolc város története 1800-1900. Miskolc, 1911., Város Közönsége, 8+938+2 p. Későbbi átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, egy-két kijáró és laza lappal, néhány javított lappal (7 lap), hiányzó képtáblákkal, ceruzás, tollas bejegyzésekkel. "Tek. Koncsek Márton urnak Miskolcz. Szeretete jeléül névnapjára adja hálás keresztfia: Petró Sándor Tivadar. Miskolcz, 1911. nov. 10." Feltehetőleg Petró Sándor Tivadar (1907-1976) későbbi neves miskolci műgyűjtő, orvos nevében, szülei által írt ajándékozási sorok.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15003.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Velence és a laguna. Száznál több metszettel, a laguna és a város egy-egy térképével, és öt alaprajzzal. Guide Lampugnani. Milano, ,Ditta Giovanni Lampugnani, XX+158+88 p.+1 (Velencei laguna kihajtható térképe.) t. Korabeli reklámokkal. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró lappal, egy térkép hiányzik, a kihajtható térkép szakadt.
15004.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Ónod monográfiája. Szerk.: Veres László-Viga Gyula. Ónod, 2000., Ónod Önkormányzata. Kiadói papírkötés.
15005.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15006.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
15007.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Veres László: A Bükk hegység hutatelepülései. Miskolc, 2003., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár-Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Múzeumi Igazgatóság. Kiadói papírkötés.
15008.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Zsíros Sándor: Felsőzsolca története. Felsőzsolca,(1993),Felsőzsolca Nagyközség Képviselőtestülete. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.
15009.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Tanulmányok a Bódva-völgye múltjából. Szerk.: Bodnár Mónika-Rémiás Tibor. Múzeumi Könyvtár 5. Putnok, 1999., Gömöri Múzeum és Baráti Köre. Kiadói kartonált papírkötés.
15010.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Labádi János: Szentes története évszámokban. Várostörténeti kronológia (1075-1945.) Szentes, 2003., Szentes Város Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 500 példányban.
15011.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft