Könyvek: Történelem

Tételek száma: 141

Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Aufgabe. München, 1941, Zentralverlag der NSDAP, Fr. Eher Nachf, (Wien, Steyrermühl-ny.),1 t.(címkép)+XXVIII+4+781+3 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, fekete egészvászon-kötés, a gerincen az aranyozás kissé kopott, jó állapotban. / Gilt linen-binding, in German language, with little worn on the spine, In good condition
15700.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Világháború képes krónikája I-IX. Bp., 1914-1916, Révai-kiadás. Kiadói sérült papírborításban, ragasztással, fekete-fehér képekkel, térképekkel.
15701.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1941-1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Hetedik kiadás. Kiadói félbőrkötésben, kissé kopott borítóval és gerincekkel.
15702.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Szekfű Gyula: Mi a magyar? A Magyar Szemle könyvei XV. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság. Az egri 213. sz. Koháry István cserkészcsapat bélyegzőivel. Kiadói egészvászon kötésben.
15703.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Aradi Ereklyemúzeum gyűjteményi katalógus. 1-2. köt. 1. köt. Tárgyak. 2. köt.: Grafikák, fényképek, dokumentumok. Szerk.: Kedves Gyula, Závodi Szilvia (1. köt.), Szolecky Emese (2. köt.), Závodi Szilvia (2. köt.) Bp.-Szeged-Arad, 2013., Hadtörténeti Intézet és Múzeum-Csongrád Megyei Önkormányzat-Complexul Muzeal Arad. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15704.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11
Az 1848-1849. évi első népképviseleti országgyűlés történeti almanachja. Szerk.: Pálmány Béla. Bp., 2002., Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15705.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Matuz József: Az oszmán birodalom története. Ford.: Schweiger István. Bp.,1990,Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés,kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány, jó állapotban.
15706.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
14
Böngérfi János: Magyar mondák az Árpádok korából. Az ifjúság számára elbeszéli: - -. Kis Lajos rajzaival. Ifjúsági Könyvtár. Pozsony-Bp.,[1898.],Stampfel Károly,(Pozsony, Eder-ny.),132+2 p. Kiadói papírkötés, a hátán kis lyukkal.
15707.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Korbuly Dezső: II. Rákóczi Ferenc. Miskolc, 2003., II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés, ceruzás bejelölésekkel. Megjelent 400 példányban.
15708.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
A koronázási jelvények okmányai. Szerk.: Szvitek Róbert József, Tóth Endre. Bibliotheca Humanitatis Historica. Bp., 2003.,Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
15709.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Litván György: Trianon felé. A győztes nagyhatalmak tárgyalásai Magyarországról. (Paul Mantoux tolmácstiszt feljegyzései.) Szerk., sajtó alá rendezte: - -. Bp., 1998., MTA Történettudományi Intézete. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány. Megjelent 1200 példányban.
15710.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Vigouroux F.: A biblia és az ujabb fölfödözések Palesztinában, Egyiptomban s Assyriában. Ford.: Schmidt József. Történeti és Nép- és Földrajzi Könyvtár LXVIII. köt. Nagybecskerek, 1894., Pleitz Fer. Pál,VI+2+432 p.+22 t. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, két hiányzó táblával, és egy kijáró táblával.
15711.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft