Könyvek: Judaika

Tételek száma: 48

Tevuot Haszadé. Bonyhád, Deutsch rabbi kiadása. Modern egészvászon kötésben
17239.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
17240.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Singer S. Leó: Kötelességtan. Több hírneves rabbi felszólításának engedve - szent vallásunk tiszteletére, a tiszta erkölcs fejlesztésére - szenteltem időmet és tehetségemet a nagy anyag összegyűjtéséhez és magyarázatához. A kútfők és hasonló munkák, iratok és folyóiratok felhasználása mellett írta: - - főrabbi Rimaszombat. Rimaszombat, 1907. Lévai Izsó, 448 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
17241.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Lőwinger Sámuel (szerk.): Jewish studies in memory of Michael Guttmann, 1: Tanulmányok a zsidó tudomány köréből dr. Guttmann Mihály emlékére. Bp., 1946. kiadói papírkötésben.418 p.
17242.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A Békés megyei zsidóság történetének levéltári forrásai. Dokumentumok a Békés Megyei Levéltárból. Vál. és sajtó alá rendezte: K. Cseh Judit. Forráskiadványok a Békés Megyei Levéltárból 21. Gyula, 2002., Békés Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés.
17243.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kiss Arnold: Háború legendái. Gábor M. Mihály illusztráció. Bp., 1916., Universum Irodalmi Társaság, 1 t. +157 p.+11 t. Számos könyvdísszel, rajzos fejlécekkel. Kiadói, gazdagon aranyozott, párnázott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.   Kiss Arnold (1869-1940) főrabbi, műfordító, költő, író. 1901-től a budai hitközség főrabbija. Az Országos Rabbiképző Intézetben a héber irodalmat tanította.
17244.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Magyar zsidók naptára 1942. H.n., 1942, Omike-Sajtócsoport. Számozott példány (161/300). A címlapot Hermann Lipót tervezte. Többek közt Ignotus, Molnár Ferenc, Zelk Zoltán és sokan mások írásaival. Kiadói aranyozott félvászon kötés, sérült gerinccel.
17245.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Magyar zsidók könyve. H.n., é.n., OMIKE Sajtócsoport. Kiadói papírkötés, kiadói sérült borítóval és sérült papír védőborítóval. Többek közt Molnár Ferenc, Szép Ernő és sokan mások írásaival. Ritka!
17246.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Patai József: Babilon vizein. Versek. Bp., 1921., Múlt és Jövő. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval. Dedikált.
17247.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Reich Béla: Táborhely, szálláshely...1940 nyarán elmondott beszédek. Jászberény, 1940, Pesti-könyvnyomda és könyvkiadó-vállaltat nyomása. Papírkötésben, foltos, szakadt állapotban.
17248.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Dr. zalai Szalay László: A zsidó nők története. Hevesi Simon előszavával. Bp.,é.n., Globus, 355+1 p. Negyedik, bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót a belső kötéstáblára kasírozták.
17249.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
...és hol a vidék zsidósága?... (Történelmi és néprajzi tanulmányok a falusi, mezővárosi zsidók és nemzsidók együttéléséről.) Szerk.: Deáky Zita-Csoma Zsigmond-Vörös Éva. Centrál-Európa Alapítványi Könyvek 2. Bp.,1994., Centrál-Európa Alapítvány. Kiadói papírkötés.
17250.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft