Tétel

Kikiáltási ár:

38 000 Ft
102,70 EUR, 111,76 USD

Leírás:

König Róbert (1951-2014): Hyppomágia II (Paripák). Fametszet, rizspapír, farostra kasírozva, jelzett a nyomaton (KR 2008). Kisebb sérüléssel a lap tetején, fametszet ép. Kőnig Róbert grafikus munkásságának meghatározó témája volt a ló, lovassport, ló és ember kapcsolata. Az aukciónkon szereplő, nem csak méretében kiemelkedő művének egyik előképe Franz Marc (1880-1916) német festő Der Turm der Blauen Pferde c. festménye is lehetett. A Hyppomágia II egy másik példánya a 2008-ban, az 55. Vásárhelyi Őszi Tárlaton és a Képzőművészeti Egyetem Mecénások Dicsérete c. kiállításán 2019.12.04-2020.01.24-ig volt látható. Utóbbi tárlaton egy különteremben kizárólag König Róbert munkái kerültek kiállításra. 100×69,5 cm / Róbert König (1951-2014): Hyppomágia II (Horses). Woodcut, rice-paper, on board, signed on the woodcut (KR 2008). With a small damage on the top, the woodcut is without damage. Róbert König was famous for depicting horses and Hyppomágia II is among his best works. Another piece of this woodcut was exhibited twice, in 2008 and 2019/2020. 100×69,5 cm.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : kozár_edit