Könyvek: Judaika

Tételek száma: 35

Lőwinger Sámuel (szerk.): Jewish studies in memory of Michael Guttmann, 1: Tanulmányok a zsidó tudomány köréből dr. Guttmann Mihály emlékére. Bp., 1946. kiadói papírkötésben.418 p.
17249.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Gebete für den ersten und zweiten Tag des Pessachfestes. Mit deutscher Uebersetzung und erläuternden anmerkungen. Prag, 1854., M. I. Landau. Német és héber nyelven. Korabeli kopott egészbőr-kötésben.
17250.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Magyar zsidók naptára 1942. H.n., 1942, Omike-Sajtócsoport. Számozott példány (161/300). A címlapot Hermann Lipót tervezte. Többek közt Ignotus, Molnár Ferenc, Zelk Zoltán és sokan mások írásaival. Kiadói aranyozott félvászon kötés, sérült gerinccel.
17251.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Magyar zsidók könyve. H.n., é.n., OMIKE Sajtócsoport. Kiadói papírkötés, kiadói sérült borítóval és sérült papír védőborítóval. Többek közt Molnár Ferenc, Szép Ernő és sokan mások írásaival. Ritka!
17252.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Ünnepi imádságok. A templomban használatos sorrendben. Magyar fordítással ellátta: Schön József. Első kötet. Ros hasono ünnep első napjára. Kiadói egészvászon kötés, belül a gerincnél kissé elvált, kissé kopottas állapotban.
17253.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Héber v. jiddis nyelvű könyyv (Pészah, második napi imák, költemények. ?) Korabeli sérült egészbőr-kötésben, a gerincen 10-es számmal, megerősített kötéssel, bejegyzésekkel, Blau B. Vilmos Kántor Szekszárd bélyegzéssel, foltos.
17254.

Héber v. jiddis nyelvű könyyv (Pészah, második napi imák, költemények. ?) Korabeli sérült egészbőr-kötésben, a gerincen 10-es számmal, megerősített kötéssel, bejegyzésekkel, "Blau B. Vilmos Kántor Szekszárd" bélyegzéssel, foltos.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Az Áhávász Reim Országos Felebaráti Szeretetegylet zsebnaptára. 100p. Bp, 1939, k.n. Kiadói sérült papírkötésben, firkákkal.
17255.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17256.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Arieh Ben-Tov: Holocaust. A Nemzetközi Vöröskereszt és magyar zsidóság a második világháború alatt. Ford.: Gyurkó László. Bp., 1992., Dunakönyv Kiadó. Kiadói papírkötés.
17257.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Ignaz Reich: Beth-El. Ehrentempel verdienter ungarischer israeliten. Fünftes Heft. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos és elvált borítóval, foltos lapokkal. Ritka!
17258.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Tábori Pál: Palesztina. Bp.,é.n., Gutenberg. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, a borítón bejegyzéssel.
17259.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Ararát. Magyar Zsidó évkönyv az 1940 évre szerkeszti Komlós Aladár. Budapest, 1940, Országos Izr. Leányárvaház. Kiadói papírkötésben. Többek közt Fényes Adolf, Schönberger Armand, Perlrott Csaba-Vilmos, Scheiber Hugó és mások képzőművészeti alkotásainak reprodukcióival..
17260.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft