Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 121

Balázs Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza a vár látogatói számára. Rozsnyó, 1928, Sajó-Vidék. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15000.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Balogh János: Munkács-vár története. Eredeti adatok alapján, jótékony célokra összeállítá: - -. Szerzői kiadás [Munkács,1910.,Kárpát-ny.], 3-490+6 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó címlappal,224-241. oldalak között pótolt, kézzel másolt oldalakkal. Ritka!
15001.

Balogh János: Munkács-vár története. Eredeti adatok alapján, jótékony célokra összeállítá: - -. Szerzői kiadás [Munkács,1910.,"Kárpát"-ny.], 3-490+6 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó címlappal,224-241. oldalak között pótolt, kézzel másolt oldalakkal. Ritka!

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
13
15002.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15003.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Budapesti közlekedése.  Budapest, 1967. Budatepsti Tanács VB. Közlekedési Igazgatósága Aranyozott kiadói vászonkötésben. papír védőborítóval.   A Fővárosi Villamosvasút, Fáskerti Sándor vezérigazgatójának gépelt ajándékozási levelével, saját kezű aláírásával, fejléces papíron.
15004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A budapesti tömegközlekedésének 25 éve. 1945-1970. A Budapesti Közlekedési Vállalat kiadása. [Budapest, 1970.] BKV Aranyozott kiadói vászonkötésben. papír védőborítóval A BKV vezérigazgatójának, Daczó József (1920-1996) gépelt ajándékozási levelével, saját kezű aláírásával, fejléces papíron.
15005.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
10
A 100 éves Budapest tömegközlekedésének története. 1873-1973. A Budapesti Közlekedési Vállalat kiadása. [Budapest, 1973.] BKV Aranyozott kiadói vászonkötésben. papír védőborítóval
15006.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Budapesti Közúti Vasút 100 éve. Szerk.: Csuhay Dénes. Bp., 1966, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
15007.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Medvey Lajos-Csányi Károly: Vezető Budapest szobrai megtekintéséhez. Bp., 1939, Mérnökök Nyomdája, 148 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15008.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. 176 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
15009.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
22
Székelyföld irásban és képben. Az előszót írta: Török Andor Főmunkatársak: Bányai János, Kertész János, Lendvay Ferenc. Szerkesztette Dávid József. Bp., 1941, ,,Kaláka ny. 373+197 p. 16 t. Kissé foltos, kopottas, aranyozott félvászon-kötésben, pótolt gerinccel, az előzékek sérültek, egy táblán szakadás és hiány.
15010.

Székelyföld irásban és képben. Az előszót írta: Török Andor Főmunkatársak: Bányai János, Kertész János, Lendvay Ferenc. Szerkesztette Dávid József. Bp., 1941, ,,Kaláka" ny. 373+197 p. 16 t. Kissé foltos, kopottas, aranyozott félvászon-kötésben, pótolt gerinccel, az előzékek sérültek, egy táblán szakadás és hiány.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
9
Márkosfalvi Orbán István: Marosvásárhely földrajza. Sárospatak, 1943, Kisfaludy László. Kiadói papírkötésben, félig szakadt borítóval.
15011.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft