Könyvek: Történelem

Tételek száma: 154

Dr. Fekete Lajos: Bevezetés a hódoltság török diplomatikájába. Oklevélhasonmások. Bp., 1926, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kartonált mappában, kissé kopottas állapotban.
15698.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Maderspach Viktor: Menekülésem Erdélyből. Bp.,[1943.], Ruszkabányai Könyvkiadó,(Kapucinus-ny.), 142 p. Az oldalszámozáson belül, Maderspach Viola egészoldalas fametszeteivel. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, jó állapotban.   A könyv szerepel az 1945/1946-ban az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek listáján!
15699.

Maderspach Viktor: Menekülésem Erdélyből. Bp.,[1943.], Ruszkabányai Könyvkiadó,(Kapucinus-ny.), 142 p. Az oldalszámozáson belül, Maderspach Viola egészoldalas fametszeteivel. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, jó állapotban. A könyv szerepel az 1945/1946-ban az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott "fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek" listáján!

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
László Gyula: A honfoglalókról. Történelemtudomány-történelemtanítás. 5. Bp.,1973., Tankönyvkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés.    László Gyula (1910-1998) régész-történész, egyetemi tanár, képzőművész, egyetemi tanár által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványa, barátja részére dedikált példány, dátumozva (1973. XI. 3.)
15700.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Bóna István-Novák Gyula: Alpár bronzkori és Árpád-kori vára. Cumania VII. Archaeologia. Kecskemét, 1982., Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei, 17-268 p+3 (kétoldalas melléklet.) Különlenyomat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászonkötés, kiadói papír védőborítóban.   Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15701.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I.kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze felvételeivel. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia. Festett, aranyozott, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben. Rossz, széteső, sérült állapotban
15702.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
41
Ács Zoltán-Bánó Attila: Nagy Lajos király. Bp.,1987., Ifjúsági Lap. Kiadói papírkötés. A grafikus, Bánó Attila (1945-) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.+cca 1980 Bánó Attila tudományos illusztrációi. Kiállítási prospektus. A művész által dedikált Dienes István és felesége részére.
15703.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
I. Tóth Zoltán: Az erdélyi román nacionalizmus első százada. 1697-1792. Bp., 1946., Teleki Pál Tudományos Intézet, (Athenaeum), 412+2 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, a külső papírboríték szétszakadt, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével.   I(nokai) Tóth Zoltán (1911-1956) történész, akadémikus, az ELTE Történettudományi Karának dékánja, 1956-os forradalom mártírjának dedikációjával Dr. Dajbukát Gerő (Gergely), a Délkeleteurópai Tudományos Intézet munkatársa részére, dátumozva. (1946.VI.27.)  Benne Gonda Imre (1914-1984) történész, a külügyminisztérium könyvtárosának gépelt, sorai Dr. Dajbukát Gerő (Gergely részére), hogy visszaküldi a dedikált könyvét, a külügyminisztérium fejléces papírján, borítékkal, Gonda Imre saját kezű aláírásával, dátumozva (1949. okt. 31.)
15704.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
30
Magyar történelmi anekdoták. Összeáll.: Zolnay Vilmos. Sajtó alá rendezte: Komáromi János. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 185+1+2 p. Kiadói kartonált papírkötésben.
15705.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Jászi Oszkár: A nemzeti államok kialakulása és a nemzetiségi kérdés. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1912, Grill Károly, XVI+544 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
15706.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Fenyvessy Adolf - Menczel Lajos: A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület százéves története. I-II. kötet. I. kötet: 1839-1889. II. kötet: 1890-1939. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, VIII+16+253 p.+Lapszámozáson belül I-XXX melléklettel+12+377+3 p.+Lapszámozáson belül 289-308. oldalak között mellékletekkel. Valamint a lapszámozáson belül I-XVI. oldal között táblázatokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Jó állapotban, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány + Meghívó 1939.dec.15. emlékünnepélyre
15707.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
B[oris] A[ndriyovich] Shramko: Régiségek a Szeverszkij Donyec mentén. (Antiquities of the Seversky Donets.) Harkov, 1962., Izdatelstvo Kharkovskogo Ordena Trudovogo Krasnogo Znameni Gosudarstvennogo Universiteta im. A. M. Gorkogo. Orosz nyelven. Szövegközti illusztrációkkal, kihajtható táblákkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, dátumozva (1964. XII. 8.)
15708.

B[oris] A[ndriyovich] Shramko: Régiségek a Szeverszkij Donyec mentén. (Antiquities of the Seversky Donets.) Harkov, 1962., Izdatel'stvo Khar'kovskogo Ordena Trudovogo Krasnogo Znameni Gosudarstvennogo Universiteta im. A. M. Gor'kogo. Orosz nyelven. Szövegközti illusztrációkkal, kihajtható táblákkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, dátumozva (1964. XII. 8.)

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Fodor István: Honfoglaláskori temető Sándorfalván. (Előzetes közlemény.) Különlenyomat. Szeged., 1985., Szegedi Nyomda, 17-33 p. Papírkötésben. A szerző, Fodor István (1943-) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15709.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft