https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 145

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban.  Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól.  Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! /  18th century facsimile edition  The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end.  In quality modern full leather binding made in 1943.  Caroso work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition.  Even the facsimile is a rarity.
16662.

Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban. Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól. Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! / 18th century facsimile edition The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end. In quality modern full leather binding made in 1943. Caroso' work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition. Even the facsimile is a rarity.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
160 000 Ft
432,43
EUR
,
470,59
USD
Ajánlatok száma:
0
Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. /  Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one tables corner.
16663.

Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. / Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one table's corner.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
EUR
,
441,18
USD
Ajánlatok száma:
0
Széchenyi István, gróf: Magyar játékszinrül. Első kiadás! Pesten, 1832. Landerer. [2]+94 p. A kötet végébe ragasztva kék papírcsíkon olvasható nyomtatott szöveg szerint a szerző megtiltja a mű németre fordítását. Kiadói, kissé viseltes papírborítékban./  István Széchényi: About the Hungarian Scene. First edition. Pest, 1832, Landerer. Paperbinding, with damaged cover. In Hungarian language.
16664.

Széchenyi István, gróf: Magyar játékszinrül. Első kiadás! Pesten, 1832. Landerer. [2]+94 p. A kötet végébe ragasztva kék papírcsíkon olvasható nyomtatott szöveg szerint a szerző megtiltja a mű németre fordítását. Kiadói, kissé viseltes papírborítékban./ István Széchényi: About the Hungarian Scene. First edition. Pest, 1832, Landerer. Paperbinding, with damaged cover. In Hungarian language.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
EUR
,
235,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Varga Nándor Lajos: Vízjegyek I-II. Bp., 1995. Balassi Kiadó. Kiadói félvászon kötésben, egészvászon tékában
16665.

Varga Nándor Lajos: Vízjegyek I-II. Bp., 1995. Balassi Kiadó. Kiadói félvászon kötésben, egészvászon tékában

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
EUR
,
35,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Moholy-Nagy László: A anyagtól az építészetig. Az 1929-ben megjelent első német nyelvű kiadás alapjábn készült magyar kiadás Otto Stelzer, Hans M. Wingler és Vámossy Ferenc utószavával. Ford.: Mándy Stefánia. Bp.,1968,Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
16666.

Moholy-Nagy László: A anyagtól az építészetig. Az 1929-ben megjelent első német nyelvű kiadás alapjábn készült magyar kiadás Otto Stelzer, Hans M. Wingler és Vámossy Ferenc utószavával. Ford.: Mándy Stefánia. Bp.,1968,Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
1
Füvessy Anikó: A tiszafüredi mázas kerámia. Studia Folkloristica Et Ethnographica 33. Debrecen, 1993., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés.
16667.

Füvessy Anikó: A tiszafüredi mázas kerámia. Studia Folkloristica Et Ethnographica 33. Debrecen, 1993., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Lechner Jenő: A Magyar Nemzeti Múzeum épülete 1836-1926. 1927, Magyar Nemzeti Múzeum Barátainak Egyesülete. Kiadói papírkötés. Benne egyesületi névsorral. Számozott, 1406. számú példány. Tagilletményül. Kereskedelmi forgalomba nem került.
16668.

Dr. Lechner Jenő: A Magyar Nemzeti Múzeum épülete 1836-1926. 1927, Magyar Nemzeti Múzeum Barátainak Egyesülete. Kiadói papírkötés. Benne egyesületi névsorral. Számozott, 1406. számú példány. Tagilletményül. Kereskedelmi forgalomba nem került.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,11
EUR
,
8,82
USD
Ajánlatok száma:
1
Malonyai Dezső: Munkácsy Mihály I.-II. Művészeti Könyvtár (K. Lippich Elek szerk.) Bp., 1907, Lampel. + Malonyai Desző: A fiatalok.  Aranyozott, dombornyomott kiadói egészvászon kötésben. jó állapotban.
16669.

Malonyai Dezső: Munkácsy Mihály I.-II. Művészeti Könyvtár (K. Lippich Elek szerk.) Bp., 1907, Lampel. + Malonyai Desző: A fiatalok. Aranyozott, dombornyomott kiadói egészvászon kötésben. jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Aknai Tamás-Sárkány József: Vasarely Museum. Kőhegyi Zoltán, és Nádor Katalin fotóival. Pécs, 2000, Janus Pannonius Museum. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
16670.

Aknai Tamás-Sárkány József: Vasarely Museum. Kőhegyi Zoltán, és Nádor Katalin fotóival. Pécs, 2000, Janus Pannonius Museum. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,41
EUR
,
5,88
USD
Ajánlatok száma:
16
Mattyasovszky-Zsolnay László: Finomkerámiai kézikönyv. 2. köt. Bp., 1954, Építésügyi Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 750 példányban.
16671.

Mattyasovszky-Zsolnay László: Finomkerámiai kézikönyv. 2. köt. Bp., 1954, Építésügyi Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 750 példányban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,41
EUR
,
5,88
USD
Ajánlatok száma:
0
Maurer Dóra: Munkák / Arbeiten 1958-1983. Budapest-Wien, Ernst Múzeum, Museum moderner Kunst. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16672.

Maurer Dóra: Munkák / Arbeiten 1958-1983. Budapest-Wien, Ernst Múzeum, Museum moderner Kunst. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
EUR
,
10,59
USD
Ajánlatok száma:
0
Rosner Ármin: A betűrajzolás. Bp.,1935., Kő és Műkő, 85+2+100+2 p. Harmadik, bővített és javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, laza fűzéssel, kijáró lapokkal (7 lap), a kijáró lapok közül 2 sérült.
16673.

Rosner Ármin: A betűrajzolás. Bp.,1935., Kő és Műkő, 85+2+100+2 p. Harmadik, bővített és javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, laza fűzéssel, kijáró lapokkal (7 lap), a kijáró lapok közül 2 sérült.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,70
EUR
,
2,94
USD
Ajánlatok száma:
1

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz