Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 31

1621 Nagyszombat, azonosítatlan személy levele Körmöcbánya város főbírájának különféle hivatali ügyekben, német nyelven, a külzeten címeres gyűrűspecséttel /  1621 Trnava, letter written by an unidentified person and sent to the judge of Kremnica regarding various official matters, written in German, with vax seal on the outside
12136.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
23
1826 Besztercebányai emléklapok. 30 db emlékkönyv/mappa lapja, sok rajzzal. 18x11 cm
12137.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20
cca 1900 Batthyány Lajosné sz. gróf Andrássy Ilona (1858-1952) névejegykártyája
12138.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1833 I. Ferenc császár magyar királyi tanácsosi oklevele nemestacskándi Csergheő Ferencnek, a császár és gróf Reviczky Ádám (1786-1862) kancellár, Szőgyény-Marich László (1806-1893) későbbi kancellár saját kezű aláírásával. Foltos, kis szakadásokkal. 54x38 cm
12139.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
cca 1890-1920 Boda Ferenc színész (1875-?) 10 db színházi szerződése különféle színházakhoz, valamint családi irathagyatéka, levelei. Színiigazgatók: Nagyszalonta, Krémer Sándor, Pesti Lajos, Kunhegyi Miklós, Pécs, Nádasy József, Debrecen Zilahy Gyula, Kolozsvári Nemzeti Színház: Janovics Jenő, Gyulafehérvár, Heves Béla, Versecz Bokody Antal, Kiskunfélegyháza Baranyai Mihály, Pécs, Somogyi Károly. aláírásaival
12140.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
cca 1900 Kézi festésű címerkép okmánybélyeggel hitelesítve. Üvegezett keretben, / Hand painted coat-of arms in glazed frame Image size:16x24 cm
12141.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
1905 Igló, Újlaki Jenő sz. k. honvédszázados úr 40 éves kaszinó elnöki jubileumának emlékére. 1865-1905. Díszes, illusztrált (historizáló), színes, kézzel festett-rajzolt címlappal (jelzett: Löw Gy), egy lapon kézzel írt, díszes ajándékozási sorokkal, további 4 lapon rengeteg aláírással. Díszes, réz veretes, réz rátétes egészbőr mappában, kopott, foltos, kijáró lapokkal, megviselt állapotban, 6 sztl. lev.
12142.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
91,89
100,00
1907-1928 R. Nicolaides és Veress levelei Klug professzornak, borítékkal együtt
12143.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1917 Édesanya kézzel írt kérvénye élelmiszerjegyek cseréjére, mert kisfia széttépte az élelmiszerjegyeket, 1917. XI. 18., a levélben szereplő jegyekkel, Budapest Székesfőváros 35. sz. Bizottsága bélyegzéssel és Budapest Székesfőváros Tanácsa Segédhivatala felülbélyegzéssel, rajta: 1918. VII. 18 dátummal.
12144.

1917 Édesanya kézzel írt kérvénye élelmiszerjegyek cseréjére, mert kisfia széttépte az élelmiszerjegyeket, 1917. XI. 18., a levélben szereplő jegyekkel, "Budapest Székesfőváros 35. sz. Bizottsága" bélyegzéssel és "Budapest Székesfőváros Tanácsa Segédhivatala" felülbélyegzéssel, rajta: 1918. VII. 18 dátummal.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1918.Hajós Alfréd (1878-1955) az újkori olimpiák történetének első magyar bajnoka saját kézzel írt levelezőlapja fiának a frontról, tábori postai levelezőlapon. / 1918. Autograph letter of Alfred Hajos, the first Hungarian olympic champion (swimming), from the WW: I. Battlefields
12145.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
352,94
cca 1920 torboszlói és szentrontási Bereczky család tagjainak: Sándor, Roland és István levelezései. 12 db
12146.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1920 torboszlói és szentrontási dr. Bereczky Sándor (1864-?) saját kézzel írt dalszövegei, és két fotója
12147.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft