Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 159

15000.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Bilder aus Elsaß-Lothringen. Orginial-Zeichnungen von Robert Aßmus. Schilderungen von Karl Stieler. Initialen von Julius Schnorr. Stuttgart,(1876),Paul Neff, 1 t. (fametszetű címkép)+1(fametszetű címlap)+(1 fametszetű ajánlás)+4+274 p.+45 (fametszetű illusztrációk) t. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, foltos lapokkal, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
15001.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1900 Die Pariser Weltausstellung in Worth und Bild. Szerk.: Dr. Geoerg Malkowsky. Berlin, 1900., Kirchhoff & C., XVI+512 p. Német nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kopott aranyozott, festett egészvászon-kötés, foltos lapokkal és borítóval.
15002.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,(Pátria-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve (Khinai-Turkesztán és Kanszu térképének részlete Stein Aurél, és indiai kísérői R: B. Lál Szinh és R. Sz. Rám Szinh útvonalaival, 1906-08, 1:3000,000,41x83 cm). Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap kijár, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a gerincen kis foltokkal, ex libris-szel.
15003.

Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,("Pátria"-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve (Khinai-Turkesztán és Kanszu térképének részlete Stein Aurél, és indiai kísérői R: B. Lál Szinh és R. Sz. Rám Szinh útvonalaival, 1906-08, 1:3000,000,41x83 cm). Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap kijár, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a gerincen kis foltokkal, ex libris-szel.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
[Johann Hübner] Hübner János: Mostani és régi nemzeteket, országokat, tartományokat, városokat, emlékezetre méltó mezővárosokat, helységeket, folyókat, tavakat, tengereket, öblöket, fokokat.szigeteket, hegyeket, erdőket, barlangokat, pénzeket, mértékeket, s t. e. f. esmértető Lexikon, mellyet szerzett Hübner János, jobbított, alkalmasztatott Sperl Xav. Ferencz, a Magyar és Erdély országi geographiával tökélletesített; a régi esmértetésével bővített; a tartományoknak bécsi gyülés, és párisi békülés szerént elhatároztatásával tellesített Fejér György. Második darab. D-I. Pest,1816., Trattner János Tamás, IV+3-564 p. Egyetlen kiadás. Korabeli kopott kartonált papírkötésben, kissé foltos lapokkal.
15004.

[Johann Hübner] Hübner János: Mostani és régi nemzeteket, országokat, tartományokat, városokat, emlékezetre méltó mezővárosokat, helységeket, folyókat, tavakat, tengereket, öblöket, fokokat.szigeteket, hegyeket, erdőket, barlangokat, pénzeket, mértékeket, 's t. e. f. esmértető Lexikon, mellyet szerzett Hübner János, jobbított, alkalmasztatott Sperl Xav. Ferencz, a' Magyar és Erdély országi geographiával tökélletesített; a' régi esmértetésével bővített; a' tartományoknak bécsi gyülés, és párisi békülés szerént elhatároztatásával tellesített Fejér György. Második darab. D-I. Pest,1816., Trattner János Tamás, IV+3-564 p. Egyetlen kiadás. Korabeli kopott kartonált papírkötésben, kissé foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11
15005.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Le Panorama Paris Instantané. Versailles, Chantilly, Fontainebleau, ... etc. Szerk.: L.-Henry May, Ludovic Baschet. Paris, én. (cca 1900), L. Baschet. Fekete-fehér album a századforduló Párizsáról. Átkötött modern kemény-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, az utolsó lap javított.
15006.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15007.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Dr. Kubassek János: A Szahara büvöletében. Az Angol beteg igaz története. Almásy László hiteles életrajza. Bp.,1999, Panoráma. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.  A szerző, Dr. Kubassek János (1957-) geográfus, múzeumigazgató által dedikált./With black-and-white photographs. Paperbinding. Signed by the author.
15008.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Wildner Ödön: Buda és Pest közigazgatásának története az 1849-1865. évi abszolutizmus és provizórium alatt. 1-2 kötet Bp. (1937.) Szfv. háziny. Kiadói sorozatkartonálásban.
15009.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1900-1910 Eduard Seis: Der Sommer- und Winterkurort Lovrana an der oesterreichischen Riviera. hn.,én., Verlag der Ortsgruppe Lovrana,(Fiume, Emidio Mohovich-ny.), 63 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötésben.
15010.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1858 J. Schäber: Beschreibung der berühmten Adelsberger Grotte in Krain. Adelsberg, 1858, Mäx Schäber, 28 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés. +  1879 Dr. Gust. v. Kottowitz: Neuester Führer im Kurorte Ischl Oesterreich (Salzkammergut.) Wien, 1879., Dr. G. v. Kottowitz in Ischl, 42 p. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15011.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft