Könyvek: Történelem

Tételek száma: 114

A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, domornyomott barna egészbőr-kötés, női egészalakos illusztrációval az elülső kötéstáblán, az I. kötet gerince sérült és levált, egyébként jó állapotban.
15729.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Rákosi Jenő: Trianontól Rothermereig [Budapest], é. n., Horizont kiadás (Mercedes Könyvnyomda, Bp.), 40 p. + 204 p. + [16] t.;A MAGYAR HIT könyvének munkatársai. Dr. Balla Antal, Dr. Erdélyi László, Dr. Pethő Sándor. Rákosi Jenő előszavával, szövegközti, feliratozott, fekete-fehér, egész oldalas fotókkal, fekete-fehér kordokumentumokkal (levelek, történelmi dokumentumok, hivatalos iratok) kiegészített kötet. Nyomtatta a Mercedes Könyvnyomda Budapesten.Kiadói festett, egészvászon kötésben, egy apró fesléstől eltekintve szép állapotban
15730.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp.,(1894),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Számos fekete-fehér és színes illusztrációkkal, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az V. kötet fűzése sérült, laza, a lapok kijárnak, az I. kötet gerince kissé sérült.
15731.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Vay Dániel: Magyarország története. I. köt. Debrecen, 1888, Debreceni Ellenőr,394+4 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal: A nagykárolyi katholikus legényegyletnek ajándékozta emlékül: Huszthy Zoltán.(A nagykárolyi fényképész Huszthy Zoltán?)  Az egyik legritkább Magyarország történet első kötete. Bibliográfiák szerint összesen 1000 pld. készült belőle.
15732.

Vay Dániel: Magyarország története. I. köt. Debrecen, 1888, "Debreceni Ellenőr",394+4 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal: "A nagykárolyi katholikus legényegyletnek ajándékozta emlékül: Huszthy Zoltán."(A nagykárolyi fényképész Huszthy Zoltán?) Az egyik legritkább Magyarország történet első kötete. Bibliográfiák szerint összesen 1000 pld. készült belőle.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Lettres de Napoléon a Joséphine pendant la premiere campagne dItalie, le Consulat et lEmpire; et lettres de Joséphine a Napoléon et a sa fille. Tome I et II. Berlin, 1834, Adolphe Martin Schlesinger, 112 p.+4 t.+126 p.+ 3 t. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón szakadásokkal, hiányzó hátsó borítóval, foltos.
15733.

Lettres de Napoléon a Joséphine pendant la premiere campagne d'Italie, le Consulat et l'Empire; et lettres de Joséphine a Napoléon et a sa fille. Tome I et II. Berlin, 1834, Adolphe Martin Schlesinger, 112 p.+4 t.+126 p.+ 3 t. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón szakadásokkal, hiányzó hátsó borítóval, foltos.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Beniczky Lajos: Beniczky Lajos bányavidéki kormánybiztos és honvédezredes visszaemlékezései és jelentései az 1848/49-iki szabadságharcról és a tót mozgalomról. Életrajzát eredeti levéltári okmányok alapján írta, a visszaemlékezéseket és jelentéseket sajtó alá rendezte Steier Lajos. Budapest, 1924. Magyar Történelmi Társulat (Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata Rt. [ny.]). IX + [3] + 786 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15734.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Margherita Grassini Sarfatti: Mussolini élete. Előszóval ellátta: Benito Mussolini. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp., (1927), Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kopott borítóval, sérült gerionccel.
15735.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16
Szekfű Gyula 2 műve:  Mi a magyar? Szerk.: Szekfű Gyula. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kis folttal.   Három nemzedék és ami utána következik. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
15736.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
A régi és az új Európa atlasza. Szerk.: Juhász Vilmos. Bp., ,Dante, 115+1 p.+9 t.(térkép,egy hártyapapír)+3 táblázat. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, egy lapon szakadással.
15737.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15738.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
II. Rákóczi Ferenc vezérlőfejedelem és a szövetkezett rendek 1705. szeptember 20-ikán a szécsényi gyűlésen kiállított szövetséglevele. Hasonmás kiadás. Szerk.: Borovszky Samu. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor, 8 p.+12 sztl. lev.+8 p.Kiadói, pergamen-hatású papírkötésben, a pergamen-hatású papírborító sérült, hiányos, de a kötéstábla ép.
15739.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
10
A podmanini Podmaniczky-család oklevéltára. II. kötet: 1510-1537. Közzétette, családtörténeti bevezetéssel, és jegyzetekkel ellátta: Dr. Lukinich Imre. A podmanini és aszódi báró Podmaniczky-család története. V. kötet. Bp.,1939, MTA, (Városi Nyomda, Debrecen),LXXVII+739 p. Kiadói papírkötés.
15740.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft