Könyvek: Judaika

Tételek száma: 17

Italiener, Bruno: Die Darmstädter Pessach-Haggadah. Codex Orientalis 8 der Landesbibliothek zu Darmstadt aus dem vierzehnten Jahrhundert. Herausgegeben und erläutert von Bruno Italiener unter Mitwirkung von Adolf Schmidt. Leipzig, 1928. Karl W. Hiersemann, Leipzig, A 350 sorszámozott példányból a 167. Félbőr kötésben, jobb felső sarka megégett. / 167 of the 350 numbered edition. In half leather binding. Upper right side is burnt.
17225.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Magyar zsidók a millenniumon. Művelődéstörténeti tanulmány. Szerk.: Zichy Hermán és Derestye Gy. M. Bp., 1896, Miljkovic Dragutin, 256+13 p. Gazdag szövegközti képanyaggal. Kopott félvászon-kötésben.
17226.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ságvári Ágnes: Holocaust Magyarország 1944. Bp., 1994, The Jewish Agency for Israel, 25 p.+1 t.(nagyméretű térkép melléklet, 80x108 cm.)
17227.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Rosenfeld Hermanné: A zsidó nő szakácskönyve. Kóser konyha. Bp., 1993, Makkabi Kiadó. Kiadói keménykötésben.
17228.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
1900 Héber nyelvű, Vilniusban kiadott imakönyv. Borító nélkül. 37x25 cm
17229.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17230.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17231.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Walter Clay Lowdermilk: Palesztina. Az igéret földje. Sir. E. John Russell előszavával. Fordította: Lőw Éva. Bp., 1946, Hechaluc,(Bp. Igazság-ny.), 181+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos.
17232.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Lugosi Lugo László: Zsidó Budapest. Budapest Jewish. Fényképezte: - -. Eszterházy Péter előszavával. Raj Tamás utószavával. Toronyi Zsuzsa képleírásaival. Ford.: Rácz Katalin. Bp.,2002,Vincze. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
17233.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Ujvári Péter (szerk.): Zsidó Lexikon. Bp., 1929, Zsidó Lexikon. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
17234.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Patai József: Herzl. Bp.,[1932.] Pro Palesztina,(Wodianer-ny.), 367 p., Számos fekete-fehér illusztrációval. Papírkötésben, foltos.
17235.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Magyarországi zsinagógák. Főszerk.: Gerő László. Bp., 1989, Műszaki. Kiadói műbőr-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17236.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft