Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 369

Szenczi Molnár Albert (1574-1634): Dictionarium Ungarico-Latino-Germanicum. Innumeris Vocibus Ungaricis Formulisque loquendi Latiné redditis, Nunc quarta vice locupletatum. Pars II. Norimbergae [Nürnberg],1758,Martini Endteri [Martin Endter], 4+18-1391 (18-1389 kéthasábos számozással)+780 p. Váci György könyvkötő mester által restaurált egészbőr-kötésben, foltos lapokkal, egy lapon szakadással, hiánnyal, a címlapot követő oldal és az első hasábszámozott lap (18/19.) között hiánnyal.   Váczi György könyvkötő névjegykártyájával, rajta saját kezű kézírásával, aláírásával.
17430.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Zichy Mihály húsz rézfénymetszetű képével. Bp.,1898, Athenaeum, 6+231 p.+20 t. Kiadói kaucsuktáblás, aranyozott félbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval.
17431.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
17432.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17433.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
[Naubert, Benedikte]: Herfourt és Klárika valami az érzékeny szíveknek kedvekért. Németből magyarra fordította Sz* I* [Szüts István]. Második nyomtatás. 1. rész. Posonyban s Pesten, 1809. Füskuti Landerer Mihály. [2] + 286 p. + 1 t. (rézmetszet); Erősen sérült félbőr kötésben
17434.

[Naubert, Benedikte]: Herfourt és Klárika valami az érzékeny szíveknek kedvekért. Németből magyarra fordította Sz* I* [Szüts István]. Második nyomtatás. 1. rész. Pos'onyban 's Pesten, 1809. Füskuti Landerer Mihály. [2] + 286 p. + 1 t. (rézmetszet); Erősen sérült félbőr kötésben

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kónyi János: Ártatlan múlatság avagy Flórentz és Lion vitézeknek, a mint-is Martzebilla török kis-asszoynak ritka példájú története - - által. Budán, 1825. Landerer Anna bet. 160 p. Rézmetszetű könyvdíszekkel. Borító nélkül, hiányos a 137. oldalig van meg. Ritka!
17435.

Kónyi János: Ártatlan múlatság avagy Flórentz és Lion vitézeknek, a' mint-is Martzebilla török kis-asszoynak ritka példájú története - - által. Budán, 1825. Landerer Anna bet. 160 p. Rézmetszetű könyvdíszekkel. Borító nélkül, hiányos a 137. oldalig van meg. Ritka!

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Csery Péter:Gróf Zrínyi Miklós vagy Sziget várának ostromlása. Hadi nemzeti román - - által. Pesten, 1817. N. Kiss István özvegyénél és Jósef fiánál. 100 p. (77. oldaltól A megszabadúlás napja. Görög román - - által.) Sérült papírborítóban. címlapon kis hiány.
17436.

Csery Péter:Gróf Zrínyi Miklós vagy Sziget' várának ostromlása. Hadi nemzeti román - - által. Pesten, 1817. N. Kiss István' özvegyénél és Jósef fiánál. 100 p. (77. oldaltól A' megszabadúlás napja. Görög román - - által.) Sérült papírborítóban. címlapon kis hiány.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Madách Imre: Az ember targédiája. Zichy Mihály egészoldalas illusztrációival. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben, kis kopásnyomokkal, jó állapotban. Számozott (710./2100), bibliofil példány.
17437.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Babits Mihály: Az istenek halnak, az ember él. Versek. Bp.,[1929],Athenaeum, 61+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.  E kötet E kötet váltotta ki József Attila kritikáját, amely kétségbe vonta Babits Mihály tehetségét.
17438.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Jókai Mór: A három márvány fej. I-III köt. Regény, kritikával elegy. Bp., 1887, Révai,211+1;+187+1;+236+1 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon díszkötésben, Gottermayer kötés, kopott gerinccel, kissé kopott borítóval.
17439.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Márai Sándor: Ami a naplóból kimaradt. 6 kötet. Teljes!  (1946-1946,1947, 1948,1949, 1950-1951-1952, 1953-1954-1955.) Toronto,1991-2003, Vörösváry. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Első kiadások! Emigráns kiadás!
17440.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
17441.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft