Könyvek: Történelem

Tételek száma: 144

15719.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
15720.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum,(Kolozsvár, Minerva-ny.), 780+4 p.+6 t. (Közte egy kihajtható térképpel.) Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés.
15721.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15722.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával.  Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.)+XVII+ 2 sztl. lev.+396 p.+2 sztl. lev. +16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral)+ 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral)+1 térk. (színezett, kihajtható)+1 térk.vázl. (kihajtható)+2 tábl. (genealogiai, kihajtható). Lapszámozáson belül 18 t. (színes, feliratozott hártyapapírral).  Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel, sérült gerinccel, kopott borítóval, sérült plakettel.
15723.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Három évtized története életrajzokban. Szerk.: Gellért Imre és Madarász Elemér. Magyarország Monográfiája. 1900-1932. Bp.,(1932),Magyarország Monográfiája,(Europa-ny.), 615 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Mencsik Ferenc-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, sérült, javított gerinccel, de belül jó állapotban.
15724.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Thaly Kálmán: Történelmi naplók. 1663-1719. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek. Bp.,1875, MTA,(M. Kir. Tud. Egyetem Ny.), XXXII+607 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány, javított gerinccel.
15725.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15726.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
15727.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15728.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15729.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15730.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft