Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 296

17573.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Beöthy Zsolt (szerk.): A Magyar Irodalom Története I-II. Képes díszmunka két kötetben. Budapest, 1896, Athenaeum, 6+516+1 p. +36 t.; 4+840+1 p.+36 t. Első kiadás! Díszesen aranyozott kiadói félbőr kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, egy kihajtható tábla szakadt, sérült, az első kötet elülső kötéstábláján belül a papír ragasztása elengedett, intézményi bélyegzőkkel.
17574.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Kézikönyv a HANGYA szövetkezeti boltkezelők és alkalmazottak részére. Összeállították: A HANGYA boltostanfolyamának előadói. Bp., Hangya. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
17575.

Kézikönyv a "HANGYA" szövetkezeti boltkezelők és alkalmazottak részére. Összeállították: A "HANGYA" boltostanfolyamának előadói. Bp., Hangya. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Pápai Páriz Ferenc - Bod Péter]: Francisco Páriz Pápai - Petri Bod: Dictionarium latino-hungaricum, ... Tomus I. kötet. Editio Nova, aucta, et emendata. Posonii-Cibinii [Pozsony - Nagyszeben], 1801. Joannis Michaelis Landerer de Füstkút et Martini Hochmeister, 8 sztl. lev.+710 p.+1 t. Latin nyelven. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérüléssel a gerincen, foltos lappal.
17576.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Faludy György-Eric Johnson: Jegyzetek az esőerdőből. Bp.,1991, Magyar Világ. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, Faludy György (1910-2006) által dedikált.
17577.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Sántha György: Arany homokon, nomád felhők alatt. Sántha György versei. Kecskemét, 1935, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt., 167+5 p. Kiadói illusztrált papírkötésben, névbejegyzéssel.   A szerző,Sántha György (1888-1974) által dedikált.
17578.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kemény Simon: Így életem világom. [Versek.] Bp., 1922, Athenaeum, 88 p.+ 8 t. (litográfiák). Ebből a könyvből százhúsz számozott, illusztrált példány készült a legfinomabb simitott könyvpapirosra nyomtatva az Athenaeum Rt. nyomdájának betűivel. Az eredeti litográfiákat Basch Andor, Herman Lipót, Iványi Grünwald Béla, Prihoda István, Pólya Tibor, Rudnay Gyula, Szőnyi István és Zádor István rajzolta. A fedőlap ovális címírását Kozma Lajos készítette. Első kiadás. Számozatlan, de a szerző saját kezű aláírásával ellátott példány. Kiadói, aranyozott gerincű, álbordás félmaroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ceruzás gyerekfirkákkal.
17579.

Kemény Simon: Így életem világom. [Versek.] Bp., 1922, Athenaeum, 88 p.+ 8 t. (litográfiák). "Ebből a könyvből százhúsz számozott, illusztrált példány készült a legfinomabb simitott könyvpapirosra nyomtatva az Athenaeum Rt. nyomdájának betűivel. Az eredeti litográfiákat Basch Andor, Herman Lipót, Iványi Grünwald Béla, Prihoda István, Pólya Tibor, Rudnay Gyula, Szőnyi István és Zádor István rajzolta. A fedőlap ovális címírását Kozma Lajos készítette." Első kiadás. Számozatlan, de a szerző saját kezű aláírásával ellátott példány. Kiadói, aranyozott gerincű, álbordás félmaroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ceruzás gyerekfirkákkal.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Nádaskay Béla-Schwenszky Ármin: Patkolástani kézikönyv. Bp.,1902, (Buischmann F.-ny.), XVI+256 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól, a címlap és az elülső szennylap elvált a könyvtesttől.   Budapesti M. Kir. Állatorvosi Főiskola Patkolója bebélyegzéssel.
17580.

Dr. Nádaskay Béla-Schwenszky Ármin: Patkolástani kézikönyv. Bp.,1902, (Buischmann F.-ny.), XVI+256 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól, a címlap és az elülső szennylap elvált a könyvtesttől. "Budapesti M. Kir. Állatorvosi Főiskola Patkolója" bebélyegzéssel.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kassai József: Származtató, s gyökerésző magyar-diák szó-könyv, a mely a magyar szókat gyökeröknél foga nyelvtanítólag, s itéletesen adja elé. I. kötet. Pest, 1833, Petrózai Trattner J. M.-Károlyi István, 472 p. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos. Csak első kötet. Ritka!
17581.

Kassai József: Származtató, 's gyökerésző magyar-diák szó-könyv, a mely a magyar szókat gyökeröknél foga nyelvtanítólag, s itéletesen adja elé. I. kötet. Pest, 1833, Petrózai Trattner J. M.-Károlyi István, 472 p. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos. Csak első kötet. Ritka!

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17582.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
[Gottlieb Wilhelm Rabener (1714-1771)]: Rabnernek szatirái, vagy-is gúnyoló beszédei. Gellertnek egy vig-játékával egyetemben fordította: Sz. S. J. Pozsony, 1786, Füskuti Landerer Mihály, 407 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kopott, kissé sérült borítóval, hullámos kötéstáblákkal, a gerinc kis sérüléssel, foltos lapokkal, az utolsó lapon sérüléssel, lyukkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17583.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Gróf Bánffy Miklós oldalszámon belüli egészoldalas illusztrációival. Kolozsvár,1932.,Erdélyi Szépmíves Céh, 191+2 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, számozatlan példány.
17584.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft