https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 229

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Wagner, Johann Christoph: Delineatio provinciarum Pannoniae et Imperii Turcici in Oriente. Eine Grundrichtige Beschreibung dess ganzen Aufgangs, sonderlich aber dess Hochlöblichen Königreichs Ungarn, und der ganzen Türkey...durch Johann Christoph Wagner, Noriberg. [1. kötet. Első kiadás.] Augsburg, 1684. J. Koppmayer. címképmetszet hiányzik, 4 sztl. lev. 162 p, 4 sztl. lev. (regiszter). 10 rézmetszetű tábla (43 helyett), közöttük duplaoldalasak. + hozzákötve a mű azonos című, egy évvel később kiadott második része is 9 további metszet tábla, közöttük számos magyar városképpel (mind lefényképezve). A címlap sérült, egy metszet részben pótolt, egy sérült. XIX. századi félbőr kötésben.  Magyarország és a török birodalom gazdagon illusztrált leírása.
15000.

Wagner, Johann Christoph: Delineatio provinciarum Pannoniae et Imperii Turcici in Oriente. Eine Grundrichtige Beschreibung dess ganzen Aufgangs, sonderlich aber dess Hochlöblichen Königreichs Ungarn, und der ganzen Türkey...durch Johann Christoph Wagner, Noriberg. [1. kötet. Első kiadás.] Augsburg, 1684. J. Koppmayer. címképmetszet hiányzik, 4 sztl. lev. 162 p, 4 sztl. lev. (regiszter). 10 rézmetszetű tábla (43 helyett), közöttük duplaoldalasak. + hozzákötve a mű azonos című, egy évvel később kiadott második része is 9 további metszet tábla, közöttük számos magyar városképpel (mind lefényképezve). A címlap sérült, egy metszet részben pótolt, egy sérült. XIX. századi félbőr kötésben. Magyarország és a török birodalom gazdagon illusztrált leírása.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
EUR
,
352,94
USD
Ajánlatok száma:
0
Gömör és Kishont törvényesen egyesült vármegyének bányászati monográfiája. Gömör és Borsod vármegyék bányászati és kohászati monográfiája. I. kötet. [Unicus!] Szerk.: Eisele Gusztáv. Kiadja: Országos Bányászati és Kohászati Egyesület Borsod-Gömöri osztálya. Selmecbánya, 1907, Joerges Ágost özvegye és fia, XVIII+546 p. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban./ Mining monograph of Gömör and Kishont counties. Mining and metallurgical monograph of Gömör and Borsod counties. I. volume. [Unicus!] Edited by: Gustav Eisele. Borsod-Gömör Department of the [Hungarian] National Mining and Metallurgy Association. Banská Štiavnica(Schemnitz), 1907, August Joerges widow and son, XVIII+546 p. With a lot interesting black-and-white photos. Linen-binding, with gilt cover, a little bit worn cover, in Hungarian language, in good condition.
15001.

Gömör és Kishont törvényesen egyesült vármegyének bányászati monográfiája. Gömör és Borsod vármegyék bányászati és kohászati monográfiája. I. kötet. [Unicus!] Szerk.: Eisele Gusztáv. Kiadja: Országos Bányászati és Kohászati Egyesület Borsod-Gömöri osztálya. Selmecbánya, 1907, Joerges Ágost özvegye és fia, XVIII+546 p. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban./ Mining monograph of Gömör and Kishont counties. Mining and metallurgical monograph of Gömör and Borsod counties. I. volume. [Unicus!] Edited by: Gustav Eisele. Borsod-Gömör Department of the [Hungarian] National Mining and Metallurgy Association. Banská Štiavnica(Schemnitz), 1907, August Joerges widow and son, XVIII+546 p. With a lot interesting black-and-white photos. Linen-binding, with gilt cover, a little bit worn cover, in Hungarian language, in good condition.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
EUR
,
47,06
USD
Ajánlatok száma:
0
Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,(Pátria-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel, a térképen a hajtások mentén kis szakadások, ex libris-szel.   Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967): Ex libris Zsók. Klisé, papír, jelzett a klisén, 7x7 cm.
15002.

Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,("Pátria"-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel, a térképen a hajtások mentén kis szakadások, ex libris-szel. Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967): Ex libris Zsók. Klisé, papír, jelzett a klisén, 7x7 cm.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Esztergom műemlékei. 1. rész: Múzeumok, kincstár, könyvtár. (Unicus!) Ortutay Gyula előszavával. Összeállította: Genthon István. A könyvtári részt írta: T. Berkovits Ilona. Magyarország Műemléki Topográfiája. 1. kötet. 1. rész. Szerk: Gerevich Tibor. Bp., 1948, Műemlékek Országos Bizottsága, (Egyetemi Nyomda), VII+387+4 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal, az alsó sarkán kis sérüléssel, de egyébként jó állapotban. Ritka!
15003.

Esztergom műemlékei. 1. rész: Múzeumok, kincstár, könyvtár. (Unicus!) Ortutay Gyula előszavával. Összeállította: Genthon István. A könyvtári részt írta: T. Berkovits Ilona. Magyarország Műemléki Topográfiája. 1. kötet. 1. rész. Szerk: Gerevich Tibor. Bp., 1948, Műemlékek Országos Bizottsága, (Egyetemi Nyomda), VII+387+4 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal, az alsó sarkán kis sérüléssel, de egyébként jó állapotban. Ritka!

 
Eladva
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
1
Dr. Madari Kreybig Lajos: Magyar tájak talajismereti és termeléstechnikai leírása I. rész: Tiszántúl. Bp.,(1944),M. Kir. Földtani Intézet, (Attila-ny.), VIII+221 p. + 8 melléklet (7 táblázat, 1 ábra) + 1 térkép. (1:200.000 léptékű tájegységtérkép.) Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szakadt, egyébként jó állapotban.
15004.

Dr. Madari Kreybig Lajos: Magyar tájak talajismereti és termeléstechnikai leírása I. rész: Tiszántúl. Bp.,(1944),M. Kir. Földtani Intézet, (Attila-ny.), VIII+221 p. + 8 melléklet (7 táblázat, 1 ábra) + 1 térkép. (1:200.000 léptékű tájegységtérkép.) Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szakadt, egyébként jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1908, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p. 31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kisebb sérüléssel.
15005.

Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1908, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p. 31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kisebb sérüléssel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
EUR
,
64,71
USD
Ajánlatok száma:
0
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XV+ 407 p. Számos szövegközti, és egészoldalas rajzzal, ábrával fotóval illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó kihajtható térképpel.
15006.

Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XV+ 407 p. Számos szövegközti, és egészoldalas rajzzal, ábrával fotóval illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó kihajtható térképpel.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
1
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. képpel és térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 10+214+2;6+270+2 p. Gazdag fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
15007.

Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. képpel és térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 10+214+2;6+270+2 p. Gazdag fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Megyer József: Szicília még mindig szép. Nápoly, 1969, Szerzői kiadás, (Industria Tipografica Artistica-ny.), 209+5 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Emigráns, szerzői kiadás. Ritka!
15008.

Megyer József: Szicília még mindig szép. Nápoly, 1969, Szerzői kiadás, (Industria Tipografica Artistica-ny.), 209+5 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Emigráns, szerzői kiadás. Ritka!

 
Eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,51
EUR
,
14,71
USD
Ajánlatok száma:
1
Zádori János: Spanyol út. 1868. Bp., 1869, Athenaeum, 429 p. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel. két lap kissé sérült 425/426., 427/428.), foltos lapokkal.
15009.

Zádori János: Spanyol út. 1868. Bp., 1869, Athenaeum, 429 p. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel. két lap kissé sérült 425/426., 427/428.), foltos lapokkal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,51
EUR
,
14,71
USD
Ajánlatok száma:
0
René Bazin: A Szahara szíve. (Charles de Foucauld.) Bp.,1931, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.
15010.

René Bazin: A Szahara szíve. (Charles de Foucauld.) Bp.,1931, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,11
EUR
,
8,82
USD
Ajánlatok száma:
4
Balogh István: Regeszták Szatmár vármegye jegyzőkönyvéből. 1593. május 1.-1616. augsztus 6. Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár. II. Közlemények 1. Nyíregyháza, 1986, Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. Ritka!
15011.

Balogh István: Regeszták Szatmár vármegye jegyzőkönyvéből. 1593. május 1.-1616. augsztus 6. Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár. II. Közlemények 1. Nyíregyháza, 1986, Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. Ritka!

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
EUR
,
14,12
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz