https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Történelem

Tételek száma: 204

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Dr. Wertner Mór: A középkori délszláv uralkodók genealógiai története. [Történeti, nép- és földrajzi könyvtár. XXVIII. kötet.] Temesvár, 1891, [Szabó Ferenc], Csanád-Egyházmegyei Ny., 4+266 p.+ XII kihajtható genealógiai tábla. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a táblákon kis foltok, a címoldal előtti elülső előzéklap hiányzik.
15301.

Dr. Wertner Mór: A középkori délszláv uralkodók genealógiai története. [Történeti, nép- és földrajzi könyvtár. XXVIII. kötet.] Temesvár, 1891, [Szabó Ferenc], Csanád-Egyházmegyei Ny., 4+266 p.+ XII kihajtható genealógiai tábla. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a táblákon kis foltok, a címoldal előtti elülső előzéklap hiányzik.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,70
EUR
,
2,94
USD
Ajánlatok száma:
5
Csaplár Bendek: Révai Miklós élete I-III. kötet. Bp., 1881-1886, Aigner Lajos,(Rudnyánszky A-ny.), 1 t.+2+357+4+416+4+432 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, a II. kötetbe a papírborítót is bekötötték, a II. kötetben ceruzás bejelölésekkel, az I. kötet foltos, címlapja kissé szakadt, a címkép foltos, a III. kötet utolsó három lapja kissé foltos. A IV. kötet hiányzik. Dr. Gerecze Péter (1856-1914) régész, művészettörténész, egyetemi tanár névbélyegzőjével.
15302.

Csaplár Bendek: Révai Miklós élete I-III. kötet. Bp., 1881-1886, Aigner Lajos,(Rudnyánszky A-ny.), 1 t.+2+357+4+416+4+432 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, a II. kötetbe a papírborítót is bekötötték, a II. kötetben ceruzás bejelölésekkel, az I. kötet foltos, címlapja kissé szakadt, a címkép foltos, a III. kötet utolsó három lapja kissé foltos. A IV. kötet hiányzik. Dr. Gerecze Péter (1856-1914) régész, művészettörténész, egyetemi tanár névbélyegzőjével.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Bertand Russell: Kína és a kínai probléma. Angol eredetiből fordította és a bevezető részt írta: Geszti Lajos. Bp., (1932), Athenaeum Irodalmi és Nyomda Rt. Kiadói egészvászon kötésben. A fordító dedikációjával!
15303.

Bertand Russell: Kína és a kínai probléma. Angol eredetiből fordította és a bevezető részt írta: Geszti Lajos. Bp., (1932), Athenaeum Irodalmi és Nyomda Rt. Kiadói egészvászon kötésben. A fordító dedikációjával!

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum. Editio III. Pars I-III. Pestini-Budae, et Cassoviae (Pest-Buda-Kassa), 1785, Sumptibus I. M. Weingand, et J. G. Koepf Bibliopol, (Typis Catharinae Landerer Viduae), 1 t.+6+783+13 p. + 1 t. (kihajtható); 630 +10 p. + 6 t. (kihajtható); 590 + 12 p. + 7 t. (kihajtható). Harmadik kiadás. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötésben és kartonált papírkötésben, a félvászon borító kopott, foltos, a kartonált papírborító viseltes, az I. kötet foltos, a címkép és az első három lap, valamint a 2., 13., 15., 16., 17., 18. oldalakon javítás, egy lap kijár, a II. kötetben a címlap kijár, a III. kötet kissé foltos, egy lap kijár.
15304.

Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum. Editio III. Pars I-III. Pestini-Budae, et Cassoviae (Pest-Buda-Kassa), 1785, Sumptibus I. M. Weingand, et J. G. Koepf Bibliopol, (Typis Catharinae Landerer Viduae), 1 t.+6+783+13 p. + 1 t. (kihajtható); 630 +10 p. + 6 t. (kihajtható); 590 + 12 p. + 7 t. (kihajtható). Harmadik kiadás. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötésben és kartonált papírkötésben, a félvászon borító kopott, foltos, a kartonált papírborító viseltes, az I. kötet foltos, a címkép és az első három lap, valamint a 2., 13., 15., 16., 17., 18. oldalakon javítás, egy lap kijár, a II. kötetben a címlap kijár, a III. kötet kissé foltos, egy lap kijár.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
EUR
,
70,59
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 1-6. kötet. Ujonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860-1863, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p.; 736 p.;2+725+1 p.;543+1 p.;455+1 p.;422+1 p. Második kiadás (1-2 kötet). Új dolgozat (3-6. kötet). Korabeli aranyozott félvászon-kötés, a borítók és a gerincek kissé kopottasak, a II. kötet gerince kissé sérült, de belül jó állapotban, festett lapélekkel.
15305.

Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 1-6. kötet. Ujonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860-1863, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p.; 736 p.;2+725+1 p.;543+1 p.;455+1 p.;422+1 p. Második kiadás (1-2 kötet). Új dolgozat (3-6. kötet). Korabeli aranyozott félvászon-kötés, a borítók és a gerincek kissé kopottasak, a II. kötet gerince kissé sérült, de belül jó állapotban, festett lapélekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
EUR
,
64,71
USD
Ajánlatok száma:
0
Pauer János: Az egyházi rend érdeme Magyarország történetében. Árpádok időszakától korunkig. Két kötetben.  Székesfehérvár, 1847. Özv. Számmer Pálné. XVI + II + 518 p. Fűzve, kiadói papírborítékban, megkímélt állapotban.
15306.

Pauer János: Az egyházi rend érdeme Magyarország történetében. Árpádok időszakától korunkig. Két kötetben. Székesfehérvár, 1847. Özv. Számmer Pálné. XVI + II + 518 p. Fűzve, kiadói papírborítékban, megkímélt állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
EUR
,
41,18
USD
Ajánlatok száma:
0
Pukánszkyné Kádár Jolán: A Nemzeti Színház százéves története I-II. kötet. I. kötet: A Nemzeti Színház százéves története. II. kötet: Iratok a Nemzeti Színház történetéhez. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp.,1938-1940, Magyar Történelmi Társulat,(Kir. Magyar Egyetemi Nyomda-ny.), IX+581+2 p.; X+2+878 p.+3 t. (1 kihajtható). Kiadói papírkötés, foltos gerinccel, kissé foltos az első kötet elülső borítója, de belül jó állapotban.
15307.

Pukánszkyné Kádár Jolán: A Nemzeti Színház százéves története I-II. kötet. I. kötet: A Nemzeti Színház százéves története. II. kötet: Iratok a Nemzeti Színház történetéhez. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp.,1938-1940, Magyar Történelmi Társulat,(Kir. Magyar Egyetemi Nyomda-ny.), IX+581+2 p.; X+2+878 p.+3 t. (1 kihajtható). Kiadói papírkötés, foltos gerinccel, kissé foltos az első kötet elülső borítója, de belül jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
EUR
,
20,59
USD
Ajánlatok száma:
0
Báróczy Sándor feljegyzései a magyar nemesi testőrség életéből 1760-1800-ig. Összeállitotta 1829-ben Krudy Ferenc. Fordította K. László József. Bp., 1936., M. Kir. Hadilevéltár. 98 l. Egészoldalas képekkel. Kiadói papírkötés, az 5. oldalon kihúzással.
15308.

Báróczy Sándor feljegyzései a magyar nemesi testőrség életéből 1760-1800-ig. Összeállitotta 1829-ben Krudy Ferenc. Fordította K. László József. Bp., 1936., M. Kir. Hadilevéltár. 98 l. Egészoldalas képekkel. Kiadói papírkötés, az 5. oldalon kihúzással.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
1
Dr. Balázs György: Egy feltárt bibliai város. A lachisi (tell-el-duweiri) ásatások archeológiai és epigráfiai eredményei. Vác,1940,Berger-ny.,1 t.+115+1 p. Kiadói papírkötés. Kuhárszky Tihamér (1897-1971) egyiptológus névbélyegzőjével.
15309.

Dr. Balázs György: Egy feltárt bibliai város. A lachisi (tell-el-duweiri) ásatások archeológiai és epigráfiai eredményei. Vác,1940,Berger-ny.,1 t.+115+1 p. Kiadói papírkötés. Kuhárszky Tihamér (1897-1971) egyiptológus névbélyegzőjével.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,11
EUR
,
8,82
USD
Ajánlatok száma:
1
Turcsányi Gyula (szerk.): Kivel mi történt? Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanúiról. Első összefoglaló jelentés: a német megszállástól és felszabadulásig. Bp., Légrády Testvérek. Kiadói papírkötés, Gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
15310.

Turcsányi Gyula (szerk.): Kivel mi történt? Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanúiról. Első összefoglaló jelentés: a német megszállástól és felszabadulásig. Bp., Légrády Testvérek. Kiadói papírkötés, Gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,11
EUR
,
8,82
USD
Ajánlatok száma:
1
Történelmi tárgyú közlemények, MTA Értekezések a nyelv és széptudományi osztály köréből (8 db), MTA Értekezések a történeti tudományok köréből (8 db), Magyar-görög tanulmányok 1 db, összesen 17 db:   Moravcsik Gyula: A magyar szent korona görög feliratai. XXV. kötet. 5. szám. A borítója leszakadt.   Darkó Jenő: Bölcs Leó taktikájának hitelessége magyar történeti szempontból. XXIII. kötet. 4. szám. A borítója és a gerince kissé szakadozott.   Hunfalvy Pál: Unkonpohár. A régi magyar jogi szokásnak töredéke. VIII. kötet. VI. szám. Felvágatlan lapokkal.   Dr. Nagy Sándor: Szombatos codexek. XII. kötet. II. szám. Felvágatlan lapokkal.   Vámbéry Ármin: A magyarok eredete és a finn-ugor nyelvészet. I. Válaszom Hunfalvi Pál bírálati megjegyzéseire. XI. kötet. XII. szám. A gerince kissé szakadozott. Felvágatlan lapokkal.   Barna Ferdinánd: Vámbéry Ármin: A magyarok eredete című műve néhány főbb állításának bírálata. XI. kötet. X. szám. Felvágatlan lapokkal.   Hunfalvy Pál: Ugor vagy török-tatár eredetű-e a magyar nemzet? XI. kötet. I. szám. Felvágatlan lapokkal.   Vámbéri Ármin: A hunnok és avarok nemzetisége. IX. kötet. IV. szám. Kissé szakad borítóval.   Dr. Szádeczky Lajos: Még egyszer a Csíki székely krónikáról. XXIII. kötet. 1. szám. A borítója szakadozott. Felvágatlan lapokkal.   Pulszky Ferenc: A magyarországi avar leletekről. III. kötet. VII. szám. Felvágatlan lapokkal.  Karácsonyi János: Kik voltak, s mikor jöttek hazánkba a böszörmények vagy izmaeliták? XXIII. kötet. 7. szám. Szakadozott borítóval. Részben felvágatlan lapokkal.   Csoma József: A nemzetségi címerek tanulmánya. XIX. kötet 3. szám. Szakadozott borítóval. Felvágatlan lapokkal.   Hajnik Imre: A királyi könyvek a vegyes házakbeli királyok korszakában. VIII. kötet III. szám.   Nagy Iván: Emlékbeszéd Érdy János Akad. rendes tag felett. II. kötet. IX. szám. Felvágatlan lapokkal.  Szabó Károly: Péter és Aba. II. kötet III. szám. Felvágatlan lapokkal.   Pesty Frigyes: A helynevek és a történelem. VIII. kötet I. szám. Szakadozott állapotban. Felvágatlan lapokkal.   Kinnamos ethopoiiája. Kiadta és magyarázta: Bánhegyi György. Magyar-görög tanulmányok 23. kötet.   Bp., 1872-1943, Eggenberger-MTA-Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetemi Görög Filológiai Intézet. Kiadói papírkötés, változó állapotban, részben szakadozott borítókkal, felvágatlan példányokkal.  Közte ritkaságok is!
15311.

Történelmi tárgyú közlemények, MTA Értekezések a nyelv és széptudományi osztály köréből (8 db), MTA Értekezések a történeti tudományok köréből (8 db), Magyar-görög tanulmányok 1 db, összesen 17 db: Moravcsik Gyula: A magyar szent korona görög feliratai. XXV. kötet. 5. szám. A borítója leszakadt. Darkó Jenő: Bölcs Leó taktikájának hitelessége magyar történeti szempontból. XXIII. kötet. 4. szám. A borítója és a gerince kissé szakadozott. Hunfalvy Pál: Unkonpohár. A régi magyar jogi szokásnak töredéke. VIII. kötet. VI. szám. Felvágatlan lapokkal. Dr. Nagy Sándor: Szombatos codexek. XII. kötet. II. szám. Felvágatlan lapokkal. Vámbéry Ármin: A magyarok eredete és a finn-ugor nyelvészet. I. Válaszom Hunfalvi Pál bírálati megjegyzéseire. XI. kötet. XII. szám. A gerince kissé szakadozott. Felvágatlan lapokkal. Barna Ferdinánd: Vámbéry Ármin: " A magyarok eredete" című műve néhány főbb állításának bírálata. XI. kötet. X. szám. Felvágatlan lapokkal. Hunfalvy Pál: Ugor vagy török-tatár eredetű-e a magyar nemzet? XI. kötet. I. szám. Felvágatlan lapokkal. Vámbéri Ármin: A hunnok és avarok nemzetisége. IX. kötet. IV. szám. Kissé szakad borítóval. Dr. Szádeczky Lajos: Még egyszer a Csíki székely krónikáról. XXIII. kötet. 1. szám. A borítója szakadozott. Felvágatlan lapokkal. Pulszky Ferenc: A magyarországi avar leletekről. III. kötet. VII. szám. Felvágatlan lapokkal. Karácsonyi János: Kik voltak, s mikor jöttek hazánkba a böszörmények vagy izmaeliták? XXIII. kötet. 7. szám. Szakadozott borítóval. Részben felvágatlan lapokkal. Csoma József: A nemzetségi címerek tanulmánya. XIX. kötet 3. szám. Szakadozott borítóval. Felvágatlan lapokkal. Hajnik Imre: A királyi könyvek a vegyes házakbeli királyok korszakában. VIII. kötet III. szám. Nagy Iván: Emlékbeszéd Érdy János Akad. rendes tag felett. II. kötet. IX. szám. Felvágatlan lapokkal. Szabó Károly: Péter és Aba. II. kötet III. szám. Felvágatlan lapokkal. Pesty Frigyes: A helynevek és a történelem. VIII. kötet I. szám. Szakadozott állapotban. Felvágatlan lapokkal. Kinnamos ethopoiiája. Kiadta és magyarázta: Bánhegyi György. Magyar-görög tanulmányok 23. kötet. Bp., 1872-1943, Eggenberger-MTA-Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetemi Görög Filológiai Intézet. Kiadói papírkötés, változó állapotban, részben szakadozott borítókkal, felvágatlan példányokkal. Közte ritkaságok is!

 
Eladva
Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
EUR
,
32,35
USD
Ajánlatok száma:
5
Herbet Lucián: Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig. Történeti korrajz. 1-10. köt. Pest, 1864, Ráth Mór. Félvászon kötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
15312.

Herbet Lucián: Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig. Történeti korrajz. 1-10. köt. Pest, 1864, Ráth Mór. Félvászon kötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
EUR
,
29,41
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz