Könyvek: Történelem

Tételek száma: 150

Iohannes Carionis (1499-1537): Chronica ... hn.,é.n, k.n., 22 sztl. lev.+510(255) p.+ 1. sztl. lev. Egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a címlap és az index részből egy vagy több lap hiányzik, foltos.   Johannes Carion (1499-1537) német asztrológus, matematikus és történész. Korán szoros kapcsolatba került Martin Lutherrel, Philipp Melanchthonnal és Georg Sabinusszal.  Világkrónikája a kor népszerű olvasmánya volt, amelyet 1558-1560 között Philipp Melanchthon és Caspar Peucer dolgozott át tankönyvvé, a reformáció történetírásának alapja. Hosszú ideig ez a munka volt a domináns az egyetemes történelem oktatásához.   Valószínűleg Károli Gáspár Két könyv minden országoknak és királyoknak jó és gonosz szerencséjöknek okairól (1563, Debrecen) c. műve megírásához az ihletet Carion Chronicájából merítette.
16276.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai. Kissé megviselt vászonkötésben.
16277.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Czirbusz Géza: Magyaroszág a XX. évszázad. elején. Temesvár. 1902. Polatsek. 568p. Korabeli félvászon kötésben, címlapon kis kivágással
16278.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Rugonfalvi Kiss István: A nemes székely nemzet képe. I. kötet. Debrecen, 1939, Lehotai Pál, 447+4 p.+ 1 kihajtható térképpel. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzővel, kissé foltos borítóval, de alapvetően jó állapotban. Csak I. kötet.
16279.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk. Lukinich Imre. Bp.,(1926). Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
16280.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Sir John Lubbock: A történelem előtti idők, megvilágítva a régi maradványok s az újabbkori vadnépek életmódja és szokásai által I-II. kötet. Fordította: Öreg János. Bp., 1876. Királyi Magyar Természettudományi Társulat, XXIII+350+2 p.+3 t.(litográfia, egy színes)+LVIII+324 p.+ 1 t.(litográfia, színes.) Szövegközti fametszetekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, fakó gerinccel, kissé foltos lapokkal.
16281.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
16282.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Tinódi Sebestyén: Cronica. Kolozsvár, 1554. Facsimile kiadás tanulmánnyal. Bp. 1959. Akadémiai kiadó. Bordázott gerincű egészbőr-kötésben. Szép állapotban. Könyvtári példány volt.
16283.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Chronica: Krónika ez világnak jeles dolgairól Székely István 1559. Facsimile kiadás tanulmány nélkül. Bp. 1959. Akadémiai kiadó. Bordázott gerincű egészbőr-kötésben. Szép állapotban. Könyvtári példány volt.
16284.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kossuth Emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerkesztette Dr. Kovács Dénes. Budapest, 1910, Wodianer F. és Fiai, 231 p. Kiadói kopott aranyozású, dombornyomásos egészvászon-kötésben. Fekete-fehér képekkel, fotókkal, valamint három színes műmelléklettel.
16285.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gregorovius, Ferdinand: Hadrián császár. A görög-római világ Hadrián korabeli rajza. Bp., 1897, MTA. Kicsit laza, kissé kopott vászonkötésben.
16286.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16287.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft