Könyvek: Történelem

Tételek száma: 177

Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós III-V. kötet 1620-1664.+Fraknói Vilmos: Gróf Széchényi Ferenc 1734-1820. (Két kötetben.) Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Schönherr Gyula. Bp., 1900-1902, Franklin-Társulat, 4+352p.+4t.+3 kihajt. mell.+4+300p.+6t.+6+240p.+6t.+2 mell.+4+384 p.+9 t. +4 mell. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, egy tábla hiányzik,
15217.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
23
Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós I-II. kötet 1620-1664. (A mű öt kötetben teljes.) +Dr. Dézsi Lajos: Misztótfalusi Kis Miklós. (1650-1702.) (Egybekötve.) Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896-1898, Franklin-Társulat, X+2+334+2 p. + 6 t.+4+299+1 p. + 6 t.+208 p.+ 4 t. Későbbi aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a második kötetben a címlap rossz helyen van bekötve.
15218.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15219.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Pór Antal: Nagy Lajos. I-II. kötet. (Egyben.) Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1892, Franklin-Társulat, 8+256 p. +11 t.+4+257-628 p. + 9 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval és gerinccel, a 34. oldalra iniciálét ragasztottak be, foltos. Dr. Kismartony Henrik ex-libris-ével.
15220.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Mika Sándor: Weiss Mihály. Egy szász államférfiú a XVII. században.+ Szilágyi Sándor: I. Rákóczy György. 1593-1648. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1893, Franklin-Társulat, 4+219 p.+ 7 t.+8+424 p.+9 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, a Rákóczi György életrajznál a címképen ceruzás bejegyzéssel, Dr. Kismartony Henrik ex libris-ével.
15221.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15222.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Erdélyi történelmi adatok III-IV. kötet. Szerk.: Mikó Imre, Szabó Károly. Kolozsvár, 1858-1862, Ev. Ref. Főtanoda, 2+II+357+4 p.+XIV+373+6 p. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
15223.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15224.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
A magyar sajtó története I-II.(II./1-II./2) 1705-1892. Három kötet, komplett! Főszerkesztő: Szabolcsi Miklós. Bp., 1979, 1985. Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval.
15225.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
[Viski, Károly:] De volkskunst der Zevenberger Hongaren. Ford.: Wallis, A. S. C. [Antal Gézáné]. Haarlem, 1923, H. D. Tjeenk Willink & Zoon. Félvászon kötésben, jó állapotban.
15226.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
15227.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Sir John Lubbock: A történelem előtti idők, megvilágítva a régi maradványok s az újabbkori vadnépek életmódja és szokásai által I-II. kötet. Fordította: Öreg János. Bp., 1876. Királyi Magyar Természettudományi Társulat, XXIII+350+2 p.+3 t.(litográfia, egy színes)+LVIII+324 p.+ 1 t.(litográfia, színes.) Szövegközti fametszetekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, fakó gerinccel, kissé foltos lapokkal.
15228.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft