Metszetek

Tételek száma: 50

Zarándok tudós. Kőrösi Csoma Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából készült grafikai mappa, A Kőrösi Csoma Emlékbizottság megbízásából. A grafikai lapok egykorú metszetek felhasználásával, heliogravure eljárásssal, kézi utánmetszéssel, egyedi színezéssel és kézi mélynyomással készültek. Készítette: Hegyi Márta, Kacsán György és Wieszt József, Kemény Zoltán és Hegyi Antal közreműködésével. Kiadói nagyméretű egészvászon mappában, 32 táblán összesen 40 metszettel + 1 tábla 3 különnyomattal. Készült mindössze 200 példányban. Minden kép és tábla számozott, 86/200 számot viseli, a táblákon szárazpecsét, hátlapjukon certifikáció. Rendkívül értékes ritkaság! /  Pilgrim scholar. Graphic album made for the 200th anniversary of the birth of Alexander Csoma de Koros. / Bicentenary - 1984, Hungary. Based on contemporary illustrations, with heliogravure technique, hand-incision, individual illumination and hand-intaglio printing. Made by Marta Hegyi, Gyorgy Kacsan, Jozsef Wieszt. Cloth-binded portfolio with 40(+3) pictures on 32(+1) leaves of plates (embossed stamp on each leaf). Extremely rare limited edition of 200 copies, each grapchical picture and leaf of plate wears the number of 86 out of 200.
11000.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
cca 1859 Josef Kriehuber (1800-1876): Azonosítatlan férfi portréja, litográfia, papír, Joseph Stoufs Wien, paszpartuban, 25×22,5 cm
11001.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1832 Carl Theodor Friedrich Graf und Herr zu Pappenheim altábornagy portréja, litográfia, papír, Franz Hanfstaengl München, paszpartuban, 34×26 cm
11002.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1850 Patriz Kittner (1809-1900): Azonosítatlan kitüntetéses férfi portréja, litográfia, papír, jelzett, paszpartuban, 27×22 cm
11003.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1853 Josef Kriehuber (1800-1876): Friedrich Randel után: Azonosítatlan férfi portréja, litográfia, papír, Johann Rauh Wien, 45,5×34,5 cm
11004.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1880 Viktor Bobrov (1842-1918): Azonosítatlan férfi portréja, litográfia, papír, paszpartuban, 21,5×14,5 cm
11005.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1860 Edward Kretzschmar (?-?): Bogumil Dawison színész, litográfia, papír, paszpartuban, 29×18,5 cm
11006.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1860 A. Neumann - Edward Kretzschmar: Azonosítatlan férfi portréja, litográfia, papír, paszpartuban, 31×20,5 cm
11007.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1850 Ludwig Richter festő portréja, litográfia, papír, paszpartuban, 26×18 cm
11008.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1852 Franz Stöber (1795-1858): Eduard Ender után: Johann Ender festő portréja, litográfia, papír, paszpartuban, 25×19,5 cm
11009.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1839 August Selb (1812-1859): Azonosítatlan férfi portréja, litográfia, papír, Johann Höfelich, Wien, 49×35,5 cm
11010.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1844 Josef Kriehuber (1800-1876): Azonosítatlan férfi portréja, litográfia, papír, Johann Rauh Wien, paszpartuban, 25×22,5 cm
11011.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft