Könyvek: Történelem

Tételek száma: 146

Táncsics Mihály: Királyista és republikánus; A forradalomról; A koczka fordul. Pest, 1885, Müller (Táncsics Mihály művei 10.). Első kiadás. Sérült, elváló papírkötésben.
15211.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Táncsics Mihály: Életpálya avagy emlék-iratok. 1-4. köt. Pest, 1878-1885, Heckenast (Táncsics Mihály művei 4-7.). Első és egyetlen teljes kiadás. Példányonként változó, részben megviselt papírkötésben.
15212.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
A Párisi Magyar Békeszerződés és Magyarázata. Az atlanti-óceáni alapokmány és a fegyverszüneti egyezmény teljes szövegével. Documenta Danubiana 3. Budapest,1947, Gergely R. Rt. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval.
15213.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Aldo Dami: La Hongrie de Demain. Critique des propgrammes revisionistes. Paris, 1929, Delpeuch, 227+4 p.+ 3 kihajtható melléklettel.Papírkötésben, megviselt állapotban, ragasztott, részben hiányos gerinccel, sérült kötéssel, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, francia nyelven. / Paperbinding, with damaged spine and binding, with notices, in poor condition, in French language.
15214.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15215.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15216.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
15217.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
15218.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
A Pannonhalmi Szent-Benedek-Rend története. A magyar kereszténység, királyság és Bencés-rend fönnállásának kilencszázados emlékére kiadja a pannonhalmi Szent-Benedek-rend. Szerkeszti Erdélyi László dr. I- XII. kötet (14 kötetben). A kötetek közül csak a 7. kötet (A zalavári apátság története) került bekötésre, a további kötetek kötés nélküli körülvágatlan, félívenként összerakott példányok. Ennek ellenére komplett, hiánytalan sorozat, a táblák és a mellékletek megvannak. Néhol kisebb ázásnyomok előfordulnak, de összességében jó állapotban.
15219.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Carolus Wagner: Collectanea Genealogico-Historica Illustrium Hungariae Familiarum, que Jam Interciderunt. Decas I. Pozsony-Pest-Lipcse, 1802, Landerer, 128 p. Átkötött modern félvászon-kötés, hiányzó címlappal, foltos lapokkal, kihajtható melléklet nélkül, latin nyelven. Wagner Károly (1732-1790) jezsuita szerzetes, történész, műfordító, egyetemi tanár családtörténeti munkájának első része. Benne alsólendvai Bánffy, Báthory, pelsőczi Bebek, Csetneky, Hédervári, Kanizsai, Oláh, Stiborici, Ujlaki, Zrínyi családok történetével.
15220.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15221.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15222.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft