https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 60

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Mudrony Pál: Magyar Üzletkönyv. Bp., 1881, Szerzői kiadás, Buschmann Ferenc-ny., 2+226 p. Kiadói papírborítóban, kissé foltos elülső borítóval, egyébként jó állapotban, felvágatlan példány. Egyetlen kiadás! Ritka!
15604.

Mudrony Pál: Magyar Üzletkönyv. Bp., 1881, Szerzői kiadás, Buschmann Ferenc-ny., 2+226 p. Kiadói papírborítóban, kissé foltos elülső borítóval, egyébként jó állapotban, felvágatlan példány. Egyetlen kiadás! Ritka!

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,11
EUR
,
8,82
USD
Ajánlatok száma:
0
Mudrony Soma: A társadalmi gazdaságtan vázlata ipariskolák, polgári és középtanodák számára. Országos Magy. Iparegyesületi Tankönyv. Pest, 1870, Athenaeum, 120+4 p. Papírkötésben, borító nélküli példány, foltos. Egyetlen kiadás. Ritka.
15605.

Mudrony Soma: A társadalmi gazdaságtan vázlata ipariskolák, polgári és középtanodák számára. Országos Magy. Iparegyesületi Tankönyv. Pest, 1870, Athenaeum, 120+4 p. Papírkötésben, borító nélküli példány, foltos. Egyetlen kiadás. Ritka.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,11
EUR
,
8,82
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Moravcsik Ernő Emil: Gyakorlati elmekórtan. Bp., 1897, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
15606.

Dr. Moravcsik Ernő Emil: Gyakorlati elmekórtan. Bp., 1897, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,22
EUR
,
17,65
USD
Ajánlatok száma:
0
Aristotelés: Az Athéni állam. / Pseudo-Xenophón: Az Athéni Állam. Fordította: Ritoók Zsigmond. A bevezetést és a magyarázatokat írta Sarkady János. Görög és Latin Írók. Scriptores Graeci et Latini 2. Bp.,1954, MTA, 281+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, a tartalomjegyzék fordítva van bekötve, görög és magyar nyelven. Jó állapotban. Megjelent 1200 példányban. Első teljes magyar fordítások.
15607.

Aristotelés: Az Athéni állam. / Pseudo-Xenophón: Az Athéni Állam. Fordította: Ritoók Zsigmond. A bevezetést és a magyarázatokat írta Sarkady János. Görög és Latin Írók. Scriptores Graeci et Latini 2. Bp.,1954, MTA, 281+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, a tartalomjegyzék fordítva van bekötve, görög és magyar nyelven. Jó állapotban. Megjelent 1200 példányban. Első teljes magyar fordítások.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,51
EUR
,
14,71
USD
Ajánlatok száma:
0
Lucius Annaeus Seneca: Erkölcsi levelek I-II. kötet. I-X,XI-XX. könyv. Fordította Barcza József. Görög és Latin Remekírók. Bp., 1906, Franklin,318+326 p. Kiadói papírkötésben, az I. kötet elülső borítója kissé szakadt, de egyébként jó állapotban. Ritka!
15608.

Lucius Annaeus Seneca: Erkölcsi levelek I-II. kötet. I-X,XI-XX. könyv. Fordította Barcza József. Görög és Latin Remekírók. Bp., 1906, Franklin,318+326 p. Kiadói papírkötésben, az I. kötet elülső borítója kissé szakadt, de egyébként jó állapotban. Ritka!

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Smith Ádám: Vizsgálódás a nemzeti vagyonosság természetérő és okairól I-III. kötet. (Egybekötve.) Fordították Enyedy Lukács, és Pólya Jakab. Bevezetéssel ellátta Kautz Gyula. Nemzetgazdasági írók tára. Bp., 1891-1892, Pallas, LXXV+376;235+IV p. Átkötött félvászon-kötés, kissé sérült hátsó kötéstábláva, az elülső előzéklap kijár.
15609.

Smith Ádám: Vizsgálódás a nemzeti vagyonosság természetérő és okairól I-III. kötet. (Egybekötve.) Fordították Enyedy Lukács, és Pólya Jakab. Bevezetéssel ellátta Kautz Gyula. Nemzetgazdasági írók tára. Bp., 1891-1892, Pallas, LXXV+376;235+IV p. Átkötött félvászon-kötés, kissé sérült hátsó kötéstábláva, az elülső előzéklap kijár.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,51
EUR
,
14,71
USD
Ajánlatok száma:
0
Bátky Zsigmond-Győrffy István-Viski Károly: A magyarság néprajza. I-IV. kötet. I-II. kötet: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: A magyarság szellemi néprajza. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopottas a III. kötet gerince, I. kötet és IV. kötet sarkai kopottak, kissé sérültek.
15610.

Bátky Zsigmond-Győrffy István-Viski Károly: A magyarság néprajza. I-IV. kötet. I-II. kötet: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: A magyarság szellemi néprajza. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopottas a III. kötet gerince, I. kötet és IV. kötet sarkai kopottak, kissé sérültek.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
EUR
,
47,06
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Klamarik János: A magyarországi középiskolák ujabb szervezete történeti megvilágítással. Bp., 1893, Eggenberger-féle (Hoffmann és Molnár) könyvkereskedés, VIII+640 p. Átkötött modern félvászon kötés, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
15611.

Dr. Klamarik János: A magyarországi középiskolák ujabb szervezete történeti megvilágítással. Bp., 1893, Eggenberger-féle (Hoffmann és Molnár) könyvkereskedés, VIII+640 p. Átkötött modern félvászon kötés, jó állapotban. Egyetlen kiadás.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,11
EUR
,
8,82
USD
Ajánlatok száma:
0
F(rédéric) Le Play: Instruction sur Lobservation des faits sociaux selon la méthode des monographies de familles prope a louverage intitulé les ouvriers européens. Paris, 1887, Au Siége De La Société DÉconomie Sociale, XLVIII+160 p. Korabeli félvászon kötés, francia nyelven. Jó állapotban.  Pierre Guilaume Frédéric La Play (1806-1882) francia mérnök, közgazdász, szociológus, a konzervatív társadalomfilozófia atyja, a tudományos szociológia megteremtője. A magyarországi szociológiai kutatásokat La Play indította el. Magyarországon járt 1846-ban, feldolgozta Hatvan társadalmi rétegződését, és leírta egy öttagú jobbágycsalád életviszonyait. Munkásságának tisztelettel adózott gróf Károlyi Sándor, és gróf Apponyi Albert. / Half-linen-binding, in french language, in good condition.
15612.

F(rédéric) Le Play: Instruction sur L'observation des faits sociaux selon la méthode des monographies de familles prope a l'ouverage intitulé les ouvriers européens. Paris, 1887, Au Siége De La Société D'Économie Sociale, XLVIII+160 p. Korabeli félvászon kötés, francia nyelven. Jó állapotban. Pierre Guilaume Frédéric La Play (1806-1882) francia mérnök, közgazdász, szociológus, a konzervatív társadalomfilozófia atyja, a tudományos szociológia megteremtője. A magyarországi szociológiai kutatásokat La Play indította el. Magyarországon járt 1846-ban, feldolgozta Hatvan társadalmi rétegződését, és leírta egy öttagú jobbágycsalád életviszonyait. Munkásságának tisztelettel adózott gróf Károlyi Sándor, és gróf Apponyi Albert. / Half-linen-binding, in french language, in good condition.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,22
EUR
,
17,65
USD
Ajánlatok száma:
0
Pierre du Maroussem: Les Enquétes. Pratique et Théorie. Bibliothéque générale des Sciences sociales. Paris, 1900, Félix Alcan, 4+328+2+32 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, francia nyelven. Pierre du Maroussem (1862-1936) francia jogász, szociológus, egyetemi tanár munkája, alap mű. / Hardback, in french lanuage, in good condition. First edition. Work of Pierre du Maroussem (1862-1936) french lawyer, sociologist, and professor, base work.
15613.

Pierre du Maroussem: Les Enquétes. Pratique et Théorie. Bibliothéque générale des Sciences sociales. Paris, 1900, Félix Alcan, 4+328+2+32 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, francia nyelven. Pierre du Maroussem (1862-1936) francia jogász, szociológus, egyetemi tanár munkája, alap mű. / Hardback, in french lanuage, in good condition. First edition. Work of Pierre du Maroussem (1862-1936) french lawyer, sociologist, and professor, base work.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Boda István (1894-1979):A magyar alkalmazkodás problémája. Új élet felé 10. szám. Bp., é.n.(1941), Studium,16 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, volt könyvtári példány.
15614.

Boda István (1894-1979):A magyar alkalmazkodás problémája. Új élet felé 10. szám. Bp., é.n.(1941), Studium,16 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, volt könyvtári példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,24
EUR
,
3,53
USD
Ajánlatok száma:
0
M. A. Thibaut: Francia-magyar és magyar-francia zseb-szótár I-II. (Egy kötetben.) Bp., (1886), Franklin. Kiadói félbőr-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé viseltes elülső előzéklappal és címoldallal.
15615.

M. A. Thibaut: Francia-magyar és magyar-francia zseb-szótár I-II. (Egy kötetben.) Bp., (1886), Franklin. Kiadói félbőr-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé viseltes elülső előzéklappal és címoldallal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,41
EUR
,
5,88
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz