Mikszáth Kálmán: Országgyűlési karcolatai. Bp., 1892, Légrády Testvérek, 6+365 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel, de belül jó állapotban.
Verne Gyula: Öt hét léghajón. Utazás Afrikában. Bp., 1923, Franklin-Társulat. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon kötés, egész oldalas fekete-fehér illusztrációkkal, kopottas borítóval és gerinccel, kissé sérült gerinccel.
Toldy Ferenc: A magyar nemzeti irodalom története I-II. (Egy kötetben.) Pest, 1852, Emich és Eisenfels, 304+219 p. Második, javított kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, megviselt állapotban, sérült, hiányos gerinccel, kopottas, sérült borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, a hátsó kötéstábla belsején ceruzás jegyzetekkel, foltos lapokkal.
Bánffy Miklós: Megszámláltattál... I-II. kötet. Darabokra szaggattatol. (Erdélyi történet I.). Bp., 1940, Révai. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopásokkal a borítón, gerincen, de alapvetően jó állapotban.
Harminc év 1877-1907. A "Budapest" jubileumi albuma. Írták a "Budapest" volt és jelenlegi munkatársai. Budapest,[1907], Wodianer F. és Fiai Műintézete. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói festett, aranyozott, szecessziós egészvászon-kötésben jó állapotban
Kolligátum hét különféle munkából, Magyar Könyvtár sorozatból:
Moeller M. Ottó: Az aranycsináló. Fordította Szerdahelyi Sándor. I-II. füzet.
Angyal Dávid: Bethlen Gábor életrajza. Szövegközti illusztrációkkal.
Sipulusz (Rákosi Viktor): Ujabb humoreszkek.
Zöldi Márton: Szinész-históriák.
Arany János: Buda Halála. Hún-rege. Bevezetéssel ellátta Moravcsik Géza.
Antaloe France: Régi dolgok. Elbeszélések. Fordította Ambrus Zoltán.
Kolligátum különféle művekből, 7 db:
Arago és Vermond: Az ördög naplója. Fordította Egressy Benjámin.;
Augier: A bürök. Fordította: Perényi István.;
Picard: Két házaspár. Fordította: Csiky Gergely.;
Moncrieff: A szégyenlős. Fordította: Csiky Gergely;
Goldoni Károly: A hazug. Fordította Radó Antal.;
Klapp Mihály: Rosenkranz és Güldenstern. Fordította: Csiky Gergely.;
Musset Alfréd: Ne fogadj fel soha semmit. Fordította: Paulay Ede.