Könyvek: Judaika

Tételek száma: 32

15931.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Simon Dubnov: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp., [1942], Tábor. Ötödik kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
15932.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Jausz Vilmos: Héber-magyar szójegyzék és héber gyakorlatok. Sopron, 1913-1914, Evangélikus Theológiai Önképzőkör. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
15933.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Hagada. Egy Lipótvárosi vacsora története. Az Ojság Könyvtára 1. Bp., 1921, Az Ojság, 64 p. Átkötött egészvászon-kötés, két lap sarka javított, rajzokkal gazdagon illusztrált, ex libris-szel. Ritka!
15934.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
G. S. Viereck, P. Eldridge: A bolygó zsidó önéletrajza.(Kétezer esztendőm története.) Fordította: Berend Miklósné. Bp.,1935, Káldor. Kiadói egészvászon-kötés, az I. kötetre papírborítót ragasztottak.
15935.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
A zsidók egyetemes története 6 kötetben.  Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel.  I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszámítás előtt). Bp., 1907. Phönix Irodalmi Rt. Egységes, festett, aranyozott, illusztrált kiadói szecessziós egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, gerincen szakadással
15936.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Millok Sándor: A kínok útja. (Budapesttől-Mauthausenig.) Bp., é.n. (1945), Müller Károly Könyvkiadóvállalat. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel.
15937.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Codex Maimuni. Moses Maimonides Code of Law. The Illuminated Pages of the Kaufmann Mishneh Torah. Szerk.: Scheiber Sándor. h.n., 1984, Corvina, Helikon, Strassburger. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói papírtokban, angol nyelven. Szép állapotban./ Linen-binding, in paper cover, in cartoon case, in English langugage, in good condition.
15938.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Goldmann, M.: Hebräisch. Berlin - Tel Aviv, 1933, Verlag Sefathenu. Sérült papírkötésben.
15939.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Mákzór imádságos könyv az év minden napjára. I. kötet: Ros-hássonó-ünnep első napjára. Magyarra fordította Schön József. Bp., é.n, Schwarz Ignácz Könyvkereskedése. Kiadói kopottas egészvászon-kötés, kopottas borítóval, laza fűzéssel.
15940.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15941.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15942.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft