https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 60

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
18.. Berzencei Festetich kastélyból származó, trófea, melyet a rajta lévő felirat tanúsága szerint Metternich gróf őméltósága lőtt június 16-án. A felirat többi része nem olvasható. Hátoldalán a Festetichek leltári számával. A trófea sérült. /  18.. Trophy of Count Metternich. Shot in the woods of Berzence. The trophy comes from the castle of Berzence, owned by the Festetich duke family. With record number of the Festetich family. Damaged 65 cm
12282.

18.. Berzencei Festetich kastélyból származó, trófea, melyet a rajta lévő felirat tanúsága szerint Metternich gróf őméltósága lőtt június 16-án. A felirat többi része nem olvasható. Hátoldalán a Festetichek leltári számával. A trófea sérült. / 18.. Trophy of Count Metternich. Shot in the woods of Berzence. The trophy comes from the castle of Berzence, owned by the Festetich duke family. With record number of the Festetich family. Damaged 65 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
EUR
,
94,12
USD
Ajánlatok száma:
0
XVIII.-XIX. század: Sermones sapientes - Bölcs szavak. Ismeretlen Mici asszonyság bölcs mondásait tartalmazó kézzel készített füzetecske. 8 különbözőkép megfestett pergamenlap rajtuk a latin mondásokkal / Sermones sapientes - Wise words. Hand painted pergamin booklet containing wise words of Mrs. Mici. Al 8 pages painted differently. 12x14 cm
12283.

XVIII.-XIX. század: Sermones sapientes - Bölcs szavak. Ismeretlen Mici asszonyság bölcs mondásait tartalmazó kézzel készített füzetecske. 8 különbözőkép megfestett pergamenlap rajtuk a latin mondásokkal / Sermones sapientes - Wise words. Hand painted pergamin booklet containing wise words of Mrs. Mici. Al 8 pages painted differently. 12x14 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
EUR
,
26,47
USD
Ajánlatok száma:
0
1829 Kézzel írt levél kisszántói Lányi Imre (1776-1858), Ung vármegye főispánja részére, melyben egy vitás családi ügyben való közbenjárásra kérik. A levél hátoldalán Lányi Imre sajátkezű válasza, aláírásával. Ugyanott későbbi írás található, amelyben a címzést próbálták újból lejegyezni. A hajtások mentén kissé szakadozott.
12284.

1829 Kézzel írt levél kisszántói Lányi Imre (1776-1858), Ung vármegye főispánja részére, melyben egy vitás családi ügyben való közbenjárásra kérik. A levél hátoldalán Lányi Imre sajátkezű válasza, aláírásával. Ugyanott későbbi írás található, amelyben a címzést próbálták újból lejegyezni. A hajtások mentén kissé szakadozott.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,11
EUR
,
8,82
USD
Ajánlatok száma:
0
cca 1835 Emlékkönyv lapok, kézírással, rajzokkal, 21 db
12285.

cca 1835 Emlékkönyv lapok, kézírással, rajzokkal, 21 db

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,78
EUR
,
4,12
USD
Ajánlatok száma:
19
1851 George Sewall Boutwell (1818-1905) amerikai, abolicionalista északi politikus, massachusetsi kormányzó Kossuth Lajos látogatásakor, üdvözlésére előadott beszédének egy gondolata saját kézzel aláírva A szabadság soha nem eshet el. Emberek generációi születnek és múlnak el, de legbelsőbb vágyakozásuk halhatatlan  1851 An autograph signed excerpt from the speech of George Sewall Boutwell (1818-1905) republican leader and poltitcan, governor of Massatchusets. The speech was delivered to Louis Kossuth in Mass. Liberty can never die. The generation of men appear and pass away, but the aspirations of their nature are immortal
12286.

1851 George Sewall Boutwell (1818-1905) amerikai, abolicionalista északi politikus, massachusetsi kormányzó Kossuth Lajos látogatásakor, üdvözlésére előadott beszédének egy gondolata saját kézzel aláírva "A szabadság soha nem eshet el. Emberek generációi születnek és múlnak el, de legbelsőbb vágyakozásuk halhatatlan" 1851 An autograph signed excerpt from the speech of George Sewall Boutwell (1818-1905) republican leader and poltitcan, governor of Massatchusets. The speech was delivered to Louis Kossuth in Mass. "Liberty can never die. The generation of men appear and pass away, but the aspirations of their nature are immortal"

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
EUR
,
235,29
USD
Ajánlatok száma:
0
1861 Shoepf András magyar szabadságharcosról, később amerikai tábornokról szóló levél. Joseph Holt amerikai hadügyminiszter saját kézzel írt levele Winfield Scott tábornagynak, az amerikai hadsereg parancsnokának, melyben figyelmébe ajánlja Schoepfet. A levél hátoldalán Joseph Holt saját kézzel írt válasza, melyben értesíti Winfieldet, hogy találkozott Schoepffel, és nagyon meg van vele elégedve és úgygondolja, hogy kiváló tábornok lesz belőle az amerikai hadseregben. A levélben utalás a magyar szabadságharcra is. / 1861 Interesting autograph letter of Winfield Scott american politician, General in Chief for Andreas Schoepf former Hungarian freedom fighter adressed to Joseph Holt Secretary of War. On the rear Holts autograph answer in which he says that he had met with Schoeph and he thinks that Shoepf will be an excellent brigadier general for the US army
12287.

1861 Shoepf András magyar szabadságharcosról, később amerikai tábornokról szóló levél. Joseph Holt amerikai hadügyminiszter saját kézzel írt levele Winfield Scott tábornagynak, az amerikai hadsereg parancsnokának, melyben figyelmébe ajánlja Schoepfet. A levél hátoldalán Joseph Holt saját kézzel írt válasza, melyben értesíti Winfieldet, hogy találkozott Schoepffel, és nagyon meg van vele elégedve és úgygondolja, hogy kiváló tábornok lesz belőle az amerikai hadseregben. A levélben utalás a magyar szabadságharcra is. / 1861 Interesting autograph letter of Winfield Scott american politician, General in Chief for Andreas Schoepf former Hungarian freedom fighter adressed to Joseph Holt Secretary of War. On the rear Holt's autograph answer in which he says that he had met with Schoeph and he thinks that Shoepf will be an excellent brigadier general for the US army

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
EUR
,
117,65
USD
Ajánlatok száma:
0
1870 Hegedűs István (1848-1925) klasszika-filológus, MTA tagja saját kézzel írt levele Jókay Jolánnak. Hegedüs Sándor feleségének. Két beírt oldal
12288.

1870 Hegedűs István (1848-1925) klasszika-filológus, MTA tagja saját kézzel írt levele Jókay Jolánnak. Hegedüs Sándor feleségének. Két beírt oldal

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
1
1871 Hegedűs Sándor (1847-1906) közgadász, miniszter, író saját kézzel írt szerelmes levele Jókay Jolánnak 4 beírt oldal
12289.

1871 Hegedűs Sándor (1847-1906) közgadász, miniszter, író saját kézzel írt szerelmes levele Jókay Jolánnak 4 beírt oldal

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
26
1876 Jurány Vilmos, A Franklin Társulat ügyvezetőjének levele a fővárosi vízvezeték igazgatójának, aláírásával
12290.

1876 Jurány Vilmos, A Franklin Társulat ügyvezetőjének levele a fővárosi vízvezeték igazgatójának, aláírásával

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,78
EUR
,
4,12
USD
Ajánlatok száma:
0
1885 Vasúti bál díszes fém foglalatos táncrend
12291.

1885 Vasúti bál díszes fém foglalatos táncrend

 
Eladva
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
EUR
,
20,59
USD
Ajánlatok száma:
15
1892 Benczik Ferenc, tatai kegyesrendi tanár névjegykártyája, hátoldalon saját kezű soraival és aláírásával
12292.

1892 Benczik Ferenc, tatai kegyesrendi tanár névjegykártyája, hátoldalon saját kezű soraival és aláírásával

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
cca 1900 A Szentföld virágai fa-borítású füzet a 14 képpel és szárított virágokkal. / Flowers and views of the Holy Land. 14 dried flowers in wood covered booklet.
12293.

cca 1900 A Szentföld virágai fa-borítású füzet a 14 képpel és szárított virágokkal. / Flowers and views of the Holy Land. 14 dried flowers in wood covered booklet.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,51
EUR
,
14,71
USD
Ajánlatok száma:
1

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz